Twitter Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğiyle İletişimi Geliştiriyor

Twitter sesli ve görüntülü

Twitter sesli ve görüntülü arama özelliğini eklemeye hazırlanıyor. Şirket, yeni özelliğe dair bir ekran görüntüsü paylaşarak kullanıcılara bir önizleme sunuyor. İşte Twitter’ın getireceği sesli ve görüntülü arama özelliği hakkındaki tüm detaylar!

Son dönemde eleştirilen bir platform olarak dikkatleri üzerine çeken Twitter, kullanıcıların daha etkileşimli bir şekilde iletişim kurabilmesini sağlamak adına yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Şirket, kullanıcıların sesli ve görüntülü iletişim kurabilmesini sağlayacak bir özelliği uygulamaya eklemeye hazırlanıyor.

Twitter Sesli ve Görüntülü Arama

Twitter’da tasarımcı olarak çalışan Andrea Conway, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yeni özelliğe dair bir ekran görüntüsünü paylaştı. Paylaşılan görüntüye göre, uygulamanın Direkt Mesaj (DM) bölümündeki sohbet sayfalarına bir telefon simgesi eklenecek.

Twitter sesli ve görüntülü

Telefon simgesine dokunulduğunda, kullanıcılara sesli arama ve görüntülü arama olmak üzere iki seçenek sunulacak. Bu seçenekler aracılığıyla kullanıcılar, karşıdaki kişiyle kolayca iletişim kurabilecekler.

Görüntülü görüşme sırasında, kullanıcılar ön ve arka kameralar arasında kolaylıkla geçiş yapabilecekler. Ayrıca istenildiğinde kamera ve mikrofon da devre dışı bırakılabilecek.

Twitter Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Popüler sosyal medya platformu Twitter’da sesli ve görüntülü aramaları mümkün kılacak yeni özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı henüz net değil. Ayrıca bu özelliğin yalnızca Blue abonelerine özel olup olmayacağı da bilinmiyor.

Twitter, sesli ve görüntülü arama özelliğiyle kullanıcıların iletişim deneyimini daha zenginleştirmeyi hedefliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, doğrudan uygulama içerisinden sesli ve görüntülü olarak iletişim kurabilecekler. Twitter’ın bu adımı, platformdaki etkileşimi ve iletişimi daha da artırmayı amaçlıyor.

İlgili Haberler:

>> YouTube Eğitim Videolarında Yapay Zeka Desteği ile Interaktif Deneyim Sunuyor