Twitter Karakter Sınırı Artıyor! İşte Yeni Limit!

Mikro blog sitesi Twitter, özellikle güncel gündem takibi tarafında her gün pek çok kişinin uğrak noktası. Yakın zamanda Elon Musk’ın satın aldığı platform, kimilerini üzerken kimilerini de memnun etti. Musk, bir süre önce karakter sınırının artacağına dair bilgi paylaşmıştı. Şimdi de yeni Twitter karakter sınırı belli oldu.

Gelen güncel bilgiler doğrultusunda, önümüzdeki şubat itibarıyla Twitter karakter sınırı 4000 olacak. Şu an limitin çok üzerinde bir rakamdan söz ediyoruz. Bu sayede kullanıcılar, yalnızca birkaç cümlelik mesaj değil, isterlerse makaleler dahi paylaşabilecek. Tabii bu, platformun hızlı kullanımına nasıl bir etki edecek, bu da zamanla ortaya çıkacaktır.

Bildiğiniz gibi çoğumuz, zaman zaman daha uzun yazılar paylaşabilmek için metin dosyalarını görselleştirmek zorunda kalıyorduk. Bu yeni hamle, metin bazlı olarak platformun daha zenginleşmesi ve platformdaki “metin bazlı aramalarda” daha iyi sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Twitter Karakter Sınırı Artıyor! İşte Yeni Limit!

Ah bir de Twitter düzenleme özelliği herkese açık olsa

Twitter’ın ilk günlerinden beri hepimiz, “keşke bir edit – düzenleme butonu olsa da yanlış bir şey yazdığımızda rahatlıkla düzeltebilsek” diye dert yanıyoruz. Maalesef bu konuda hâlâ genele yönelik atılmış bir adım yok. Ama ücretli üyelik tercih ederseniz, haliyle bazı avantajlarınız da oluyor.

Twitter’da ücretli üyelik, tabii farklı avantajlar da sağlıyor. Bazılarını kısaca sıralamak gerekirse:

– Yazdığınız yorumlar, daha fazla görüntülenebiliyor.

– Yüksek çözünürlüklü ve daha uzun süreli videolar yükleyebiliyorsunuz.

– Spam mesajlara karşı daha güvenli bir ortamda yer alıyorsunuz.

Peki Yeni Twitter Karakter Sınırı Güncellemesinden Sonra Sırada Ne Var?

Platform yetkilileri, bir süredir farklı bir güncelleme üzerinde daha çalışıyor. Bu güncelleme sayesinde, herkes kendi hesabının anlık statüsünü görebilecek. Hesabınız kısıtlı mı, diğer kullanıcılar tarafından rahatlıkla görülebiliyor mu haberiniz olacak? Eğer hesabınız kısıtlıysa, neden kısıtlandığı hakkında da bilgilendirilecek ve bir daha aynı hatalara düşmemeniz sağlanacak.

Öte yandan, bir süredir de platformda yeni bir görüntüleme sayacı kullanılıyor. Bu sayede paylaştığınız durum ve gönderilerin gerçekten etkileşim alıp almadığını kontrol edebiliyorsunuz. Öyle ya, Twitter kullanıcılarının %90’lık dilimi, retweet ya da favori yapmıyor. Ama bu, gönderilerinze bakmadıkları anlamını taşımıyor.

İlgili Haberler

>> Oppo A56s Piyasaya Sürüldü: 3.500₺’lik Canavar!