Twitter Kuralları Değişmeye Başlıyor: Yeni Özellikler Yolda

Twitter kuralları değişmeye

Twitter kuralları değişmeye başlıyor. Yeni özellikler ile birlikte bu sosyal medya devi önemli bir beğeni kazanacak gibi görünüyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Birçok uygulama kendi kurallarını açıklamaya devam ediyor. Kimileri yeni kurallar ortaya koyarken bazıları ise mevcut kuralları değiştirmeye çalışıyor. Mesela WhatsApp kendi kurallarını önemli ölçüde değiştiren platformlar içerisinde yer alıyor. Her ne kadar yeni özellikler ve kurallar eleştirilse bile yine de platformun büyük beğeni kazandığını söyleyebiliriz.

Twitter bu aralar tartışma yaratacak çalışmalar yürütüyor. Şirket ilk etapta beğenmeme özelliği ile gündeme gelmişti. Normalde herhangi bir paylaşım için sadece beğeni butonu bulunur. Fakat Twitter beğenmeme butonu da eklemeyi düşünüyor. Şimdi ise yeni bir topluluk özelliği üzerinde çalışıyor. Bu yeni topluluk özelliği ile birlikte kurallar yeniden yazılacak.

Twitter kuralları değişmeye devam edecek

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Twitter topluluk kurallarını yeniden düzenlemeye karar verdi. Şimdilik iki topluluk çeşidi olacağı yönünde güçlü iddialar var. Bu topluluklardan ilki herkese açık şekilde olacak. Yani herkes topluluğa katılabilecek ve üyeler başka insanları davet edebilecek.

Twitter kuralları değişmeye

Bir diğer topluluk çeşidi ise kısıtlı türden olacak. Burada biraz daha kurallar ön plana çıkacak. İstekler moderatör veya yönetici tarafından bu topluluk türünde onaylanacak. Ayrıca üyeler başka insanları davet edebilecek. Yani topluluk kuralları eğer üyelerin başka insanları davet edebileceği şekilde düzenlenirse topluluğa istek göndermeye gerek kalmayacak.

Yeni yazı tipleri üzerinde çalışıyorlar

Twitter ile ilgili yapılacak olan bir diğer yenilik ise yazı tipleri ile ilgili olacak. Şirketin üzerinde çalıştığı bu özellik kullanıcıların yazdıkları yazıları daha eğlenceli ve daha çekici hale getirmesine yardım edecek. Sosyal medya devi kısa bir süre içerisinde kalın italik ve üstü çizili gibi biçimlerde yazılar yazılmasına izin verecek.

Tüm bunlara ek olarak tweetlerde ve yanıtlarda 280 karakter kuralının devam edeceğini belirtelim. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı paylaşılacak.

İlgili Haberler:

>> Wordle: Twitter’da Herkesi Çılgına Çeviren Viral Oyun Wordle Nedir, Nasıl Oynanır?

>> 2021’de Twitter’da Oyun Rekorları Kırıldı! İşte En Çok Konuşulan Oyunlar!