Twitter Rakibi Sızdırıldı: Meta Tarafından Geliştiriliyor!

Twitter Rakibi

Twitter rakibi yeni sosyal medya platformu Meta tarafından geliştiriliyor. İşte uygulama görselleri sızdırılan yeni platform hakkında tüm detaylar.

Twitter, son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya hesapları haline geldi. Bunun en temel sebebinin ise, uygulanın algoritması olduğunu söyleyebiliriz. Şuanda Twitter’da yeni bir hesap açsanız dahi , 2 saat vakit geçirdikten sonra, karşınıza çıkan tüm Tweet’ler ilginizi çekebiliyor. Bu da kullanıcıları çok kolay analiz ve kategoride edebildiği anlamına geliyor. Elon Musk’ın ise söz konusu uygulamayı satın almasının altında ise bu sebep yatıyor. Çünkü insanları böylesine kolay tanımlayabilen bir uygulama, veri paylaşımı ve kişiye özel reklam konusunda oldukça başarılı bir hal oluyor. Meta tarafından geliştirilen yeni bir uygulama ise Twitter rakibi olacak. İşte görselleri sızdırılan yeni uygulama hakkında ortaya çıkan tüm ayrınınlar.

Twitter Rakibi Sızdırıldı: Meta Tarafından Geliştiriliyor!

Threads ismine sahip olması beklenen Meta tarafından geliştirilen yeni Twitter rakibi sosyal medya platformu hakkında bazı detaylara sahibiz. Sızan ekran görüntüleri, arayüzün Instagram’a çok benzediğini ancak görsel unsurlardan yoksun olduğunu gösteriyor. Meta’nın Baş Ürün Sorumlusu (CPO) Chris Cox’a göre, yaklaşmakta olan sosyal medya uygulaması, ActivityPub sosyal ağ protokolünü kullanarak kullanıcıların Instagram hesaplarını ve takipçilerini yeni platforma taşımalarına olanak tanıyacak. Meta Project 92’nin Arayüzü Meta Project 92’nin Arayüz Meta Yöneticisi de uygulamanın “Twitter’a cevabımız” olduğunu paylaştı ve profili otomatik olarak kullanıcıların Instagram hesap bilgileriyle doldurdu.

Twitter Rakibi

Meta’nın, bilgilerin şeffaf ve güvenli bir şekilde yayılması için Twitter’a sağlam bir alternatif için ünlülerden ve yaratıcılardan çok sayıda talep aldığı bildirildi. Mehta’nın yeni platformu kullanmak için DJ Slime dahil olmak üzere birçok ünlüden taahhüt aldığı ve potansiyel yeni gelenler olarak Oprah Winfrey ve Dalai Lama ile görüşmelerde bulunduğu bildirildi. Ocak ayında geliştirme çalışmalarına başlanan yeni sosyal medya projesinin en kısa sürede hayata geçmesi bekleniyor.  Önümüzdeki günlerde söz konusu uygulamanın ne zaman hayata geçirileceği, ve Türkiye’de ne zaman aktif olacağı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Mitsubishi Electric’in kolaboratif robotu Melfa Assista, Cumhuriyetimizin 100. Yılını çizdiği resimlerle kutladı