Twitter Son Darbeyi Yedi: Artık Threads Var!

Threads Rekor

Twitter son yaptığı Twitter Blue zorlamalarından sonra kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. Fakat alternatifler son hızla üretilmeye devam ediyor. Artık yeni Twitter, Threads platformu olacak. İşte tüm detaylar.

Sosyal medya devi Meta, beklenen platformu Threads’i resmi olarak yayına aldı. İlk duyuruda 6 Temmuz tarihi verilmiş olsa da, Threads’in sürpriz bir şekilde bugün hizmete girdiği görüldü ve artık herkes içeriğe erişebiliyor. Bu yeni platformun özellikleri, bazı pazarlarda, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere, daha esnek gizlilik yasaları nedeniyle sınırlıdır. Avrupa Birliği gibi bölgelerdeki kullanıcılar, Threads’in tüm özelliklerine şu anda erişemeyeceklerini öğrendiler. Konuyla ilgili açıklama yapan İrlanda Veri Koruma Komisyonu (DPC) sözcüsü, bölgelerindeki kullanıcıların “bu aşamada” Threads’in tüm özelliklerini kullanamayacaklarını ifade etti.

Twitter Son Darbeyi Yedi: Artık Threads Var!

Threads’in başlatılmasıyla birlikte, Meta’nın CEO’su ve Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, platformdaki ilk mesajıyla kullanıcılara katıldı. Kullanıcı adı Instagram’dakiyle aynı olsa da, Threads’in URL’sinde “threads.net” kullanılıyor. Ancak, beğenme, yorum yapma veya yanıtlama gibi etkileşimlerde bulunan kullanıcılar, bölgesel kısıtlamalar nedeniyle şu mesajı alıyor: “Threads henüz bölgenizde kullanıma sunulmadı. O zamana kadar içeriği görüntülemeye devam edebilirsiniz.”

Twitter

İrlanda’daki düzenleyici kurum olan DPC, Meta ile iletişim halinde olduğunu ve Threads’in Instagram’dan veri aktarımı dahil olmak üzere davranış ve reklam bilgileri için tasarlandığını belirtti. Ancak DPC, Threads’in AB’nin GDPR gizlilik kurallarına uygun bir şekilde Avrupa’da piyasaya sürülebilmesi için Meta’nın platform üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Meta’nın Threads’i yayına alması, Twitter’a rakip bir platform sunarak sosyal medya dünyasında yeni bir dönemin başlangıcını temsil ediyor. Kullanıcılar, Threads üzerinde paylaşımlarını yapabilecek, etkileşimde bulunabilecek ve içerikleri görüntüleyebilecekler. Ancak bölgesel kısıtlamalar, Threads’in erişilebilirliği konusunda bazı sınırlamalara neden oluyor.

Meta’nın Threads platformu, kullanıcıların sosyal medya deneyimine yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Kullanıcılar, platformun sunduğu özellikleri deneyimleyerek sosyalmedya etkileşimlerini daha zengin hale getirebilecekler. Ancak, Threads’in sınırlı pazarlarda sunulması ve bazı özelliklerin bölgesel olarak kullanılamaması, kullanıcılar arasında karışık tepkilere neden olabilir.

İlgili Haberler

>> Android Telefonların Açılış Süresi Nasıl Azaltılır | İşte Detaylar