iPhone SE 4 Lansmanı Ertelendi: İşte Sebebi!

iPhone SE 4 Bekleyenlere

Apple hayranlarının uygun fiyatlı iPhone S­E modeline olan hasreti, beklenenden daha uzun süreceğe benziyor. Son bilgilere göre, iPho­ne SE serisinin 2024 yılına kadar beklenen tanıtımı gerçekleşmeyecek ve kullanıcılar 2025 yılına kadar sabırlı olmak zorunda kalacak. Uygun fiyatlı iPhone SE modelleri, Türkiye’deki tüketiciler arasında dolar kuru ve yüksek vergilerin etkisiyle popüler hale gelmişti. Ancak, sevilen seriye dair ortaya çıkan bilgilere göre, beklentiler 2025 yılına ertelenmiş olabilir. İşte 2025 yılında tanıtılması beklenen yeni iPhone SE modeli hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

iPhone SE 4 Lansmanı Ertelendi: İşte Sebebi!

Bazı kaynaklar iPhone SE 4‘ün 4.7 inçlik ekranının devam edeceğini söylüyordu. Ancak şimdi 2023 veya 2024 yılına kadar beklememiz gerekebilir. Bu haber kesinlikle hayal kırıklığına yol açabilir, ancak en son sızıntılar, dördüncü nesil iPhone SE’nin hala geliştirilmeye devam edildiğini gösteriyor ve önceki spekülasyonları yalanlıyor.

Yeni bir rapora göre, ekran üreticisi BOE’nin “performans sorunları” yaşadığı için yükseltilmiş iPhone SE’nin 2024’ten 2025’e ertelenmesi Apple’ın planlarıyla doğrudan ilgili olmayabilir. Bu durum oldukça garip gelse de, Cupertino merkezli teknoloji devi, iPhone SE 4 için tamamen BOE’ye güvendiğini ve şirketin ekran paneli üretiminde sorunlar yaşadığını ifade ediyor. Bu gecikme, iPhone 15 serisi gibi diğer projeleri de etkileyebilir.

iPhone SE 4

Bir başka rapor ise 2025 yılında OLED iPhone SE 4’ün piyasaya sürüleceğini öngörüyor, ancak hiçbir şey henüz kesin değil. iPhone SE 4‘ün nasıl bir tasarıma sahip olacağı hakkında hala net bir bilgiye sahip değiliz. Bu noktada, BOE’nin projeye dahil olması ve telefonun LCD ekranından OLED ekranına geçmesi gibi detaylardan emin olamayız. Apple, geliştirme sürecini hızlandırmak için LCD panelleri kullanmaya devam edebilir veya LG ve/veya Samsung gibi diğer ekran üreticileri, OLED panelleri daha uygun fiyatlarla sağlayarak BOE’nin yerini alabilir. iPhone SE 4‘ün tasarımı belki de 2025’te iPhone XR’e benzer olacak veya telefon, dış görünümüyle iPhone 15’e benzeyen bir mucize yaratabilir.

Sonuç olarak, iPhone SE 4 hakkında hala birçok belirsizlik bulunuyor ve 2025’e kadar beklememiz gerekebilir. Önümüzdeki günlerde yeni iPhone SE model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Android Telefonların Açılış Süresi Nasıl Azaltılır | İşte Detaylar