Twitter’ın Yeni Özelliği Kapatılabilecek! Peki Bu Aralar Twitter Niye Hata Veriyor?

Twitter kullanıcıları, son günlerde yaşanan çeşitli sıkıntılar sebebiyle şikayetçi. Elon Musk ise, şikayetlerin farkında ve düzenlemeler yolda. Öte yandan, yakın zamanda görücüye çıkarılan “iletiniz kaç kez görüntülendi” özelliği de bazı şikayetlerin odak noktası oldu.

Twitter kullanıyorsanız, son günlerde “görüntüleme sayıları” dikkatinizi çekmiştir. Diyelim ki bir durum paylaştınız ya da akıştaki gönderilere bakıyorsunuz… İletinin hemen altında, retweet’le ve favori olarak belirle gibi bilindik ibareler var. Bunlara ek olarak artık bir de “görüntüleme sayısı” ibaresi var. Peki neden var?

Çünkü Twitter kullanıcılarının %90’lık dilimi, gönderilen tweet’lere göz atıyor, linklere bakıyor, ama kolay kolay cevap vermiyor, retweet etmiyor ya da favori olarak belirlemiyor.

Haliyle bu da çoğu tweet’in sanki hiç görülmemiş, etkileşime girilmemiş gibi görünmesine yol açıyor. Oysa hiç de öyle değil. Gönderilen tweet’ler, bir retweet ya da favori almasa bile pek çok kişi tarafından görüntülenebiliyor. İşte bu yeni sayacın amacı da bunu ortaya çıkarmak ve “Yoksa paylaştığım tweet’ler görüntülenmiyor mu?” endişesini ortadan kaldırmak.

Twitter'ın Yeni Özelliği Kapatılabilecek! Peki Bu Aralar Twitter Niye Hata Veriyor?

Yine de, Elon Musk’a gelen bazı cevap tweet’leri, bu özelliğin gereksiz olduğu yönünde. Tabii sevenler olduğu gibi sevmeyenlerin olması da normal. Bu doğrultuda da Musk, yakın zamanda bu sayacın kapatılmasını sağlayacak bir güncellemenin geleceğini ifade etti bile.

Bu aralar web üzerinde Twitter kullanırken çeşitli hatalarla karşılaştınız mı? Örneğin retweet ederken ya da cevap yazarken hata aldınız mı? Merak etmeyin, yalnız değilsiniz.

Son günlerde Twitter’da pek çok hata mesajıyla karşılaşıyoruz. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan mikro blog sitesi, bu irili ufaklı hatalar sebebiyle can sıkıyor diyebiliriz.

Mesela…

Bir gönderiye cevap yazıp göndermek istediğinizde, ilk seferde bir hatayla karşılaşabiliyorsunuz. İkinci denemenizde cevabınız gönderiliyor.

Bir gönderiyi favorilere eklemek ya da retweet etmek istediğinizde de ilk seferde hata mesajıyla karşılaşabiliyor, sonraki denemenizde isteğinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir diğer hata da uygulama tarafında. Twitter’da bir metin gördüğünüz ve kopyalayıp farklı bir platformda paylaşmak istiyorsunuz diyelim. Metnin üzerine bir süre basılı tutup sonrasın da da metni seçmeye kalktığınızda, yazıların siyah bir bant ile kapatıldığına tanıklık ediyorsunuz.

Musk, şu an Twitter’ın daha performanslı çalışabilmesi için sistemde bazı güncellemelerin yapıldığını ve bu süreçte bazı sorunların ortaya çıkabildiğini belirtiyor, ama tüm sıkıntıların kısa sürede giderileceğini de ekliyor. An itibarıyla bu sorunlar hâlâ devam ettiğini söyleyebiliriz. Bakalım, beklemedeyiz…

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Plus’ın Fiyatı Beklenenden Ucuz Olabilir mi?