Evil Dead Rise İzleyenler Ne Diyor?

Evil Dead serisinin yeni üyesi, geçtiğimiz günlerde Amerika’da gerçekleştirilen özel bir etkinlik kapsamında ilk kez görücüye çıktı. Sinema eleştirmenleri ve serinin şanslı hayranları, filmi izleme şansına erişti ve gelen yorumlara göre bizi başarılı bir korku filmi bekliyor. İşte Evil Dead Rise izleyenlerin yorumlarından bazıları…

Evil Dead Rise izleyenler mutlu! Film, geçtiğimiz günlerde, Amerika’da özel bir gösterim kapsamında ilk kez gösterildi. Orijinal filmlerden farklı olarak bu kez bir şehirde geçen yapım, yine kötü bir kitap ve yaşattığı etkileri ekranlara taşıyor. Her Evil Dead filminde olduğu gibi bu filmde de bolca kan ve şiddet içeren sahne bulunuyor.

Evil Dead Rise, 21 Nisan itibarıyla vizyonda yerini alacak. Film, ülkemizde Kötü Ruh Uyanış ismiyle ve “Anneniz sizi ölümüne seviyor” sloganıyla gösterime girecek.

Alyssa Sutherland ve Lily Sullivan gibi oyuncuların yer aldığı film, Lee Cronin tarafından yönetildi. Cronin, aynı zamanda senaryoyu da yazan isim.

Evil Dead Rise İzleyenler Ne Diyor?

Evil Dead Rise izleyenlerin yaptığı yorumlardan bazılarını sıralamak gerekirse…

– IGN, Evil Dead Rise için “Bir Evil Dead devam filminde yapılması gereken her şeye sahip” diyor. Filmin fazlasıyla kanlı bir yapısı olduğunu aktaran platform, aynı zamanda eğlenceli bir anlatımın olduğunu ve yapılan işin başarılı olduğunu aktarıyor.

Verdiği inceleme puanı ise, 10 üzerinden 9.

– Jacob Hall, yönetmen Lee Cronin’in özellikle ilk iki Evil Dead filminde hangi parçaların işe yaradığını bildiğinden ve onları yeni filmde kullanırken kendi damgasını da basmaktan geri durmadığından söz ediyor. Sam Raimi’nin filmlerinden daha karanlık ve yine hem korkabilir hem de gülebilirsiniz. Bu, baştan sonra bir Evil Dead filmi!

Verdiği inceleme puanı ise, 10 üzerinden 8.5.

– Variety, Evil Dead Rise için “Serinin geleneklerine uygun olarak son derece kanlı ve tatmin edici.” diyor.

Evil Dead Rise, bir nevi devam filmi olarak, yaratıkların bir ormandaki evden bir şehrin göbeğindeki apartmana geçiş yaptığında bile aynı derecede korkunç olduklarına dair tartışmasız kanıtlar sunuyor.

Platformun verdiği puan ise, 100 üzerinden 80.

The Hollywood Reporter, “Maksimum şiddet ve kan olmadan, bir Evil Dead filmi olmaz.” diyor.

Yönetmen, bu konuda hayal kırıklığına yol açmıyor. Ayrıca yönetmenin yetenekleri, oyuncuların bile önüne geçebilmiş. Her bir işkence sahnesi, bir sonrakinin daha güçlü olacağını müjdeliyor. Muhtemelen mutfak araçlarını daha önce böyle görmemiştiniz. Hayranların tatmin olması için yönetmen Cronin’in ustaca hamleler yaptığını görüyoruz.

Platformun verdiği puan, 100 üzerinden 70.

İlgili Haberler

>> Ücretli Facebook ve Instagram Yayın Hayatına Başladı