Ulaştırma Bakanlığı Kargo Teslimatında Önemli Bir Değişiklik Yaptı: Eskisinden Daha Hızlı Olacak

Ulaştırma Bakanlığı kargo teslimatında

Yeni alınan kararlar ile birlikte Ulaştırma Bakanlığı kargo teslimatında hız sağlayacak. Özellikle son dönemlerde böyle bir karar bekleniyordu. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

E-ticaret sektörü tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde büyüdü. Yıllık e-ticaret hacmine bakıldığında rakamlar oldukça yüksek seviyede. Pandemi süreci bu sektörün büyümesini önemli ölçüde etkiledi. Tüketiciler artık alışveriş merkezi ya da benzer mağazalara çok fazla gitmek istemiyor. Bunun yerine daha çok e-ticaret tercih ediliyor.

Virüs kapmak istemeyen veya ailesine virüs bulaşmasından korkan birçok kişi online ticareti daha fazla tercih etmeye başladı. Bunun üzerine e-ticaret hizmeti veren şirketlerin sayısında önemli ölçüde artış görüldü. Resmi gazetede yayınlanan Karayolu Taşıma Yönetmeliği ile birlikte önemli bir değişiklik yaşanmış oldu.

Ulaştırma Bakanlığı kargo teslimatında yeni bir yaklaşım sergileyecek

İnternet üzerinden alışveriş yapanların sayısı artınca bu defa önemli bir sorun ortaya çıktı. Mağazalar kendi ürünlerini tüketiciye ulaştırmak için kargo firmalarına daha fazla ihtiyaç duydu. Böylece kargo taşımacılığı yapan şirketlerin sayısında artış yaşandı. Durum böyle olunca bazı düzenlemeler ile birlikte aşırı artışın olumsuz etkileri giderilmeye çalışıldı.

Ulaştırma Bakanlığı kargo teslimatında

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü önemli bir işbirliğine imza attı. BTK ile yapılan işbirliği doğrultusunda kargo sektörünün ilerlemesi sağlanmak isteniyor. Burada aslına bakacak olursak temel amaç siparişe verildikten hemen sonra kargonun kullanıcıya iletilebilmesi. Böylece kargo taşımacılığı hız kazanmış olacak.

Yeni İşbirliği Kararı Resmi Gazete’de Yayınlandı

Tüketicilere çok daha hızlı bir şekilde kargoyu ulaştırmayı amaçlayan yeni işbirliği kararı resmi gazete üzerinden yayınlandı. Pandemi nedeniyle çok hızlı bir şekilde büyüyen e-ticaret sektörü böylece kargo problemini ortadan kaldıracak. En azından hedefin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamalarda posta hizmeti sağlayıcılarının güçlendirilmesi gerektiği belirtildi. Bu bağlantı üzerinden yeni yayınlanan karara göz atabilirsiniz. Bu kararı inceledikten sonra düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Tam Kapanmada Kargo Firmaları Nasıl Çalışacak: Eve Geldik Yoktunuz Devri Bitti

>> ABD Çinli Şirketlere Yatırımı Yasakladı: Vaziyet Alın Buralar Fena Karışacak