Tam Kapanmada Kargo Firmaları Nasıl Çalışacak: Eve Geldik Yoktunuz Devri Bitti

Ulaştırma Bakanlığı kargo teslimatında

Tam kapanmada kargo firmaları neler yapacağını belirledi. Yeni yol haritası sayesinde bu şirketler kendilerine yüklenen aşırı yükü kaldırabilecek gibi görünüyor. Hadi gelin konu ile ilgili merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

.

Bildiğiniz üzere tam kapanma ile birlikte kargo firmaları çok ciddi bir öneme sahip oldu. İnsanların dışarıya çıkmasının yasaklı olması bu tür şirketleri ön plana çıkarıyor. Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada online ticaret üzerinden verilen siparişlerin evlere ulaşabileceği ifade edildi.

E-ticaret platformları özellikle pandemi döneminde çok ciddi bir yükseliş kaydetti. Kargo şirketleri bu yükselişten gereken payı elde etmiş gibi görünüyor. Ancak tam kapanma ile birlikte nasıl bir yol haritaları izleyeceği şüpheliydi. Gelen son detaylara göre Aras Kargo günde bir defa dağıtıma çıkacak ve eğer alıcıya ulaşılamazsa kargo şubeye geri gönderilecek.

Tam kapanmada kargo firmaları yol haritasını belirledi

MNG kargo tarafından yapılan açıklamada ise kargonun alıcıya ulaşamaması halinde şubeye bırakılacağı ifade edildi. Ek ücret karşılığında kargo yeniden dağıtıma çıkabilir ve kullanıcıya verilebilir. HepsiJet şirketi bu konuda yine benzer strateji izleyecek. Kargo 2 defa dağıtıma çıkacak ve teslimatı yapılacak. Eğer bu teslimat yapılamazsa göndericiye iade edilecek.

Tam kapanmada kargo firmaları

HepsiJet muhtemelen en iyi kargo şirketi olarak kayıtlara geçecek. Sürat Kargo ise alıcı için sadece bir hak tanıyor. Ayrıca alıcıya ulaşamayan kargo 3 iş günü şirkette bekletiliyor ve sonra göndericiye geri iade ediliyor. PTT kargo ile gelen kargolar 10 iş günü boyunca şubede bekleyebilecek. Kuryeler Cumartesi ve Pazar günleri de dağıtım yapacak.

Kargo şirketlerinin dağıtım planları neredeyse aynı

Ortaya çıkan detaylara göre kargo şirketlerinin dağıtım planları neredeyse aynı olacak. Yol haritalarının birbirine benzemesi ortak pandemi kurallarından kaynaklanıyor. Bunlar içerisinde UPS, Yurtiçi Kargo da yer alıyor. Yani tüm kargo firmaları hemen hemen aynı prosedürlere uyacak. Bu nedenle karışıklık olma ihtimali düşük

Peki sizin favori kargo şirketiniz hangisi? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Hepsiburada Efsane Teslimat Servisi Büyük Hız Sunacak: Ondan Hızlısı Mezarda

>> PTT’den patates ve soğan açıklaması, detaylar haberimizde…

. . . . .