Ünlü Analist Bitcoin Tahmini Yaptı: Milyon Dolarlık Tahmin

Bitcoin fiyatında düşüş devam

Ünlü analist Bitcoin tahmini gündeme bomba gibi düştü. Kripto para devinin önümüzdeki yıllarda çok ciddi bir seviyeye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Kripto para dünyası hiç olmadığı kadar hareketli. Bitcoin 50 bin dolar seviyesine kadar geldi. Fakat bir yatırım şirketi öyle bir tahmin yaptı ki herkes yok artık demeye başladı. Kripto para birimlerinin hem yatırım aracı hem de geleceğin teknolojisi olarak görülmesinde bunun büyük bir etkisi var.

Apple markasının kurucu ortakları içerisinde yer alan Steve Wozniak Bitcoin için yakın bir zamanda 100 bin dolar hedefinin geleceğini söylemişti. Ünlü yatırım şirketi analistleri ise Bitcoin için küresel razer olma durumunda 1,3 milyon dolarlık seviyelerin görüleceğini belirtti.

Ünlü analist Bitcoin tahmini

Bitcoin ile ilgili yapılan tahminler genellikle uçuk oluyor 82 milyar dolarlık varlığı bulunan yatırım şirketi VanEck Bitcoin ile ilgili uçuk tahminlerden birisini ortaya attı. Kendileri Bitcoin için önümüzdeki yıllarda 4,8 milyon dolarlık bir seviyenin bile gelme ihtimali olduğunu düşünüyor.

Ünlü analist Bitcoin tahmini

Bitcoin 2030 yılına kadar 1 milyon dolar seviyelerini bile görebilir. ABD tarafından sıkça para basılması ona olan yönelimi artırıyor. Fakat altın Bitcoin ile en fazla rekabet eden emtia olarak karşımıza çıkıyor. Eğer küresel çapta Bitcoin bir rezerv haline gelirse bu durumda milyon dolarlık rakamları görmek pek sürpriz olmayacaktır.

Tüm kripto para birimlerinde yükseliş gelebilir

Bütün kripto para birimlerinde yükseliş yaşanma ihtimali son derece yüksek. Dijital varlık devi şu sıralar 46 bin 340 dolar düzeyinde. Eğer bahsedildiği gibi küresel bir rezerv olursa Bitcoin için rahatlıkla 4,8 milyon dolarlık rakamları konuşabiliriz.

Gelecekte itibari paralarda değer kaybı oluşması halinde ise bir ons altın 31 bin dolar düzeyine kadar gelebilir. Bitcoin ise onu rahatlıkla aştı. Belki de önümüzdeki yıllarda beklenmeyen bir şekilde milyon dolarlık düzeye ulaşacak.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin 2022 Rekoru Kırdı: Beklenmeyen Anda Yükselmeye Başladı

>> Kripto Para Piyasası Bitcoin İle Hareketlendi: Yeni Fiyatlanma