Bitcoin 2022 Rekoru Kırdı: Beklenmeyen Anda Yükselmeye Başladı

Bitcoin sert yükseliş

Bitcoin 2022 rekoru kırarak büyük bir umut yarattı. Şu sıralar piyasalar fazlasıyla yeşil hale geldi. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Kripto para birimleri son dönemlerde herkesi çileden çıkardı. Bir ileri iki geri hareketleri nedeniyle bazıları piyasaya küstü. Kimi fenomenler ise uzun yıllardır piyasada olmasına rağmen aniden piyasayı terk etti. Fakat kripto paralar yine yapacağını yaptı. Beklenmeyen anda hızlı bir yükseliş yakaladı.

Borsalarda hisse senedi alıp satıyorsanız hareketlerin çok sert olmadığını görmeniz mümkün. Fakat söz konusu kripto paralar olunca hareketler fazlasıyla sertleşiyor. Mesela geçtiğimiz aylarda Bitcoin 29 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Şu anda ise 47 bin doların üzerine çıktı.

Bitcoin 2022 rekoru başarı getirdi

2022 yılında pek tutunamayan kripto para devi şimdilerde yeni bir deneme yapıyor. 1 Ocak 2022 tarihinde 47 bin dolara geldikten sonra 30 bin seviyelerine bile gerileyen Bitcoin hemen ardından hızlı bir yükseliş yakaladı. Şu sıralar 50 bin dolara çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Bugünlerde 2022 yılının en yüksek seviyesini gördü.

Bitcoin 2022 rekoru

Burada esas önemli olan yükselişin kalıcı olması. Eğer yükseliş kalıcı olmazsa hem Bitcoin hem de diğer kripto paralarda aynı düşüşler yaşanabilir. Fakat kripto para devi için asıl hedef 100 bin dolar seviyeleri. Eğer o seviyeleri görürse bir daha kolay kolay 50 bin dolar düzeyine gerilemesi mümkün değil.

Bütün kripto paralarda yükseliş var

Sadece Bitcoin değil diğer altcoin ve dijital varlıklarda ciddi bir yükseliş yaşanıyor. Hatta çeşitli NFT eserlerinin yine benzer bir yükseliş yakaladığını görüyoruz. Kripto para piyasası Bitcoin ile son derece bağlantılı ilerliyor. Mesela Bitcoin yükseldiği için Ethereum 3 bin dolar düzeyini aşmayı başardı.

Solana, Avax ve Cardano gibi birçok kripto para birimi Bitcoin ile eş zamanlı olarak yükselmeyi başarıyor. Fakat 2022 yılının ne getireceği henüz kesinleşmedi.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Korkunç Senaryo: Bu Gerçekleşirse Herkes Batar

>> Kripto Paralarda Son Hafta Neler Yaşandı? Güzel Haberler Geliyor (21 – 29 Mart)