Uygun fiyatlı 5G telefon Oppo A53s tanıtıldı: Bu fiyata yok satar!

Oppo A53s

Oppo, 5G destekli uygun fiyatlı modeli A53s ile karşımıza çıktı. İşte yüksek performans sunması beklenen yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Oppo, geçtiğimiz yıl A53s modelini piyasaya sürmüştü Söz konusu seri, genellikle Hindistan’da oldukça ilgi görüyor. Bunun temel sebeplerinden biri ise uygun fiyata sahip olması. Ayrıca kamera ve işlemci bazında da beklenenden daha iyi performansı göstermesi, modelin ilgi görmesindeki en büyük etken oldu diyebiliriz. Aradan bir süre geçti ve Oppo, söz konusu modelinin 5G destekli versiyonunu üretmek için çalışmalar başladı.

Çoğu ülkenin 5G desteğine geçmesi ile 5G destekli telefonların sayısı arttı. Fakat o modellerin hala yüksek fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. 5G versiyonu ile düşük fiyattan karşımıza çıkan A53s, 5G versiyonu ile de düşük fiyata sunulacak. İşte ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacak, daha sonralarında ise küresel pazara çıkması bekleniyor. İşte tanıtılan yeni modelin tüm özellikleri.

5G modellerden en uygunu Oppo A53s neler sunuyor

Oppo A53s

Oppo, en son iki üç gün önce A74 5G modelini Hindistan kullanıcılarına sunmuştu. Aradan çok süre geçmek yeni modeli piyasaya sürmek için de kolları sıvadı. 6.5 inçlik damla çentikli bir ekran ile kullanıcılara sunulacak olan model, arka tarafında ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu ile bizleri karşılıyor. Bu kameralar 13 MP ana kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro kamera olarak sıralanıyor. Ön paneldeki lensin ise 8 MP çözünürlüğünde olduğunu belirtelim.

Oppo A53s

Yeni modelin ekranına baktığımızda, damla çentikli bir panel tasarımı bizleri karşılıyor. Bu ekranın HD+ çözünürlüğünde olduğunu ve 6.52 inç bir boyuta sahip olduğunu belirtelim. Ekran içi parmak izi okuyucusu, çoğu kullanıcı tarafından sevilen bir özellik. Fakat Oppo, yeni modelinde kilit tuşuna entegre etmeyi tercih etmiş. Bu özelliğin kilit tuşunda kullanılmasının, maliyeti önemli derecede düşürdüğünden dolayı alınmış bir karar olacağı düşünülüyor.

Oppo A53s 5G, Kristal Mavi veya Mürekkep Siyahı renklerde sunulmaktadır. 200 dolardan satışa sunulan modelin, hangi ülkelerde satılacağı henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

>> Oppo A54, lansman öncesi sızdırıldı: Türkiye’de yok satar!

>>TCL yeni konsept cihazını tanıttı: katlanabilirden çok daha fazlası!