Uygun fiyatlı AirPods 3 modelinin fiyat bilgisi sızdırıldı

AirPods 3

Apple’ın kablosuz kulaklık serisi AirPods 3 modeline ilişkin ilk detaylar ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında bildiklerimiz.

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı hakkında ilginç detaylar ortaya çıkmıştı. Yeni modelin uygun fiyata sahip olması bekleniyordu. İddialara göre söz konusu model, Apple’ın şu ana kadar piyasaya sürdüğü en uygun fiyatlı kablosuz kulaklık olacak. Bazı özellikler konusunda eksiklikler yaşasa da fiyat performans bazında iyi işler çıkartacağı tahmin ediliyor. İşte uygun fiyatlı AirPods 3 modelinin fiyatı ve özellikleri.

Bildiğiniz üzere Apple’ın kablosuz kulaklık modelleri dudak uçuklatan fiyatlar ile karşımıza çıkıyor. Kulaklıkların fiyatını dolar bazında düşündüğümüzde fiyatları uygun gelebilir. Fakat ülkemizdeki vergilerden ve kur değerlerinden dolayı bir hayli pahalıya geliyor diyebiliriz. Örneğin geçtiğimiz yıl 30 Ekim tarihinde tanıtılan AirPods Pro modeli, 249 dolar üzerinden satışa sunuldu. Fakat ülkemizde vergiler ve kur değerlerinden dolayı 1800-1900 TL civarında satışa sunulmakta. Hal böyle olunca insanlar, gözlerini Apple tarafından üretilecek uygun fiyatlı kablosuz kulaklığa çevirdi.

AirPods 3

Uygun fiyata sahip olacak yeni model AirPods 3 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Sızdırılan tasarım görüntülerini incelediğimizde, yeni modelin AirPods Pro tasarımına benzer bir görünüşe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat fiyat ve özellik bazında önemli değişiklikler mevcut.

AirPods 3

Sızdırılan görselleri incelediğimizde, hem silikonlu hem de silikonsuz bir yapıya sahip olacağını görmekteyiz. Muhtemelen silikonsuz yapıda da kullanılabilecek. Fakat silikonlu kullanıldığında aktif gürültü iptali sunmayacağı kesin. Muhtemelen AirPods Pro ve AirPods Max modellerinde bulunan uzamsal ses özelliğini kullanacak.

AirPods 3 modelinin fiyatı ne olacak

Çin’den sızdırılan raporlara göre AirPods 3 uygun fiyata sahip olacak. Söylentilere göre yeni modelin 150 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyo­r. Serinin diğer modelleri ile kıyasladığımızda 100 dolar daha uygun bir fiyattan çıkmas­ı bekleniyo­r.

Cihazın ne zaman tanıtılacağına dair resmi bir açıklana bulunmuyor. Fakat bazı güvenili­­r kaynaklar, uygun fiyatlı yeni modelin Mart ayında tanıtılacağı­nı öne sürüyo­r. Fakat bu bilgilerin henüz resmiyet kazanmadığını belirtelim. Önümüzdeki haftalarda yeni bilgiler sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Apple fabrikalarını Hindistan ve Vietnam’a kaydırıyor

>> iPhone 12 Pro mu Pro Max mi daha fazla satıyor?