Uygun fiyatlı Samsung Galaxy Tab A7 Lite modelinin teknik özellikleri sızdırıldı!

Galaxy Tab A7 Lite

Samsung’un yakında tanıtmasını beklediğimiz tableti Galaxy Tab A7 Lite modelinin teknik özellikleri sızdırıldı. İşte tüm detaylar.

Teknoloji devi Samsung yeni bir cihaz ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Biliyorsunuz ki son zamanlarda tabletlere olan ilgi bir hayli arttı. Özellikle pandemi döneminden itibaren uzaktan eğitim kararından sonra bu talebin arttığını söyleyebiliriz. Çünkü çoğu kullanıcı, iş ve okul ihtiyaçlarını karşılamak için tablet gereksinimi duydu. Bunun soncunda çoğu teknoloji markası tablet üretimini arttırdı. Özellikle Türkiye’de pandemi sonrası tablet satışlarının arttığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Samsung ise Galaxy Tab A7 Lite modeli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Cihaza ait ilk temel bilgiler sızdırılmış durumda. Bununla birlikte cihazın ne zaman tanıtılacağına dair de bazı sızıntılar mevcut. İşte Samsung Galaxy Tab A7 Lite modeli hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Galaxy Tab A7 Lite neler sunuyor

Geçtiğimiz günlerde Tab S7 Lite modeli hakkında bazı detaylar ortaya çıkmıştı. Çok süre geçmeden serinin bir başka modelinin de Lite versiyonu karşımıza çıktı.

Galaxy Tab A7 Lite

İddialara göre yeni model 8.4 inçlik bir ekran ile geliyor. Bunun yanında MediaTek’in Helio P22T yonga setinden de güç alacağı biliniyor. 3 GB RAM‘den beslenecek olan cihazın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi yok. Fakat ilk sızdırılan detayları genel olarak incelediğimizde, uygun küçük ekran ve orta düzeyin altında kalan bir işlemciye sahip olduğunu değerlendirdiğimizde uygun fiyata satılacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca yeni tablette 5.100 mAh kapasitesinde bir batarya da bulunuyor. Tabletin Haziran 2021’de tanıtılacağı da kesinleşmiş durumda. Sızdırılan görselleri incelediğimizde minimal bir dizayn ile karşımıza çıkan tabletin fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Pandemi sürecinden itibaren dizüstü bilgisayarlara ve tabletlere olan ilgi bir hayli artmış durumda. Teknolojidevleri ise ortaya çıkan bu talebi karşılamak için birçok model ile karşımıza çıkıyor. Tabii ki de her bütçeye uygun modeller piyasaya süren modeller daha çok ilgi görüyor. Samsung da Haziran ayında uygun fiyatlı bir tablet piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Umarız beklenen fiyata karşımıza çıkar. Daha fazla gelişme için beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Black Shark 4 Güçlü Oyun Deneyimleri Sunacak

>> iPhone 11 64 GB alınır mı? 7499 TL’ye düşen ürün hakkında yorumlarımız