Uygun fiyatlı vivo Y30g, Helio P65 yongası ile duyuruldu: Bu fiyata yok satar!

vivo Y30g

Vivo, orta seviye yeni modeli olan Y30g modelini duyurdu. Yakında karşımıza çıkacak yeni model uygun fiyatı ile ilgi odağı oldu. İşte yeni model hakkında tüm bilinenler.

.

Vivo, her bütçeden akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son aylarında vivo, Y30 serisini tanıtmıştı. Söz konusu serinin uygun fiyatı ile ilgi odağı olduğununu belirtelim. Bu seri ile beraber üç farklı model karşımıza çıkmıştı. Çoğu kullanıcı serinin yeni modellerinin gelmeyeceğini düşünüyordu. Fakat aradan neredeyse 4 ay geçmesine rağmen Vivo, serinin yeni modelini duyurdu. Önceki modeller gibi uygun fiyata sahip olan Vivo Y30g, fiyatına göre bir hayli tatmin edici performans göstereceği tahmin ediliyor. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Vivo Y30g neler sunuyor

İlk olarak yeni modelin ön tasarımını incelediğimizde, Vivo’nun diğer modellerinde görmeye alışık olduğumuz damla çentikli ekran tasarımı bizleri karşılıyor. 6,51 inçlik bir panelin kullanıldığını ve söz konusu panelin LCD olduğunu da belirtelim. Ayrıca bu kamera da 8 MP değerinde olacak.

vivo Y30g

Arka panelini incelediğimizde ise dikey konumlandırılmış ikili kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu kamera kurulumunun altında ise bir adet LED flaş bulunuyor. İlk olarak baktığımızda üçüncü dairenin de kamera olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bu kameranın gerçek olmadığını, sadece tasarım amaçlı konumlandırıldığını belirtelim. Bu kurulumda 13 MP ana kamera, 2 MP derinlik sensörü bulunuyor.

Teknik detaylarına baktığımızda ise işlemci kısmında MediaTek’in Helio P65 yongası bizleri karşılıyor. Bununla beraber 8 GB RAM ile geleceğini de belirtelim. Android 11 ve OriginOS ile kutudan çıkacak olan modelin 128 GB dahili depolamaya sahip olduğunu ve bu depolamanın 1 TB’a kadar arttırılabildiğini de ekleyelim.

Bir akıllı telefonun en çok merak edilen özelliklerinden biri ise pildir. Pil detaylarını incelediğimizde ise 5.000 mAh bataryaya sahip olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda bu bataryayı dolduracak 18W değerinde de bir hızlı şarj desteği bulunuyor.

Cihazın ilk olarak Çin’de 230 dolar değerine satışa sunulacak. Telefonun Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Fakat yakın zamanda yeni bilgiler sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> iQOO Neo5 120 Hz ekranı ve çok daha fazlası ile duyuruldu!

>> Vivo X60 serisi Console’da görüntülendi: Rakiplerini elemeye geliyor

. . . . .