Telefonda Oyun Oynamaktan Hoşlananlara Üzücü Haber Lenovo Legion’dan Geldi

Çin merkezli teknoloji şirketi Lenovo’dan oyun severleri üzen bir haber geldi. Bilindiği gibi şirket, mobil oyunlara yönelik amiral gemisi niteliğinde “oyuncu telefonları” üreten nadir markalardan bir tanesiydi. Yeni alınan karar neticesinde, artık oyuncu telefonları üretilmeyecek. “Peki hali hazırda üretilmiş Lenovo Legion oyuncu telefonları ne olacak?” derseniz, şirketin bu ürünlere desteği bir süre daha devam edecek.

Lenovo Legion akıllı telefon ailesine veda vakti. Lenovo, dünya çapında oyunculara yönelik pek çok ürün hazırlayan bir marka. Portföyünde oyun odaklı akıllı telefonlar da var, ama bundan sonrası için telefonlar olmayacak.

Bundan birkaç gün önce, Lenovo’da çalıştığını söyleyen bir kişi, sosyal medya hesabından paylaşımlar yapmış ve şirketin Legion oyuncu telefonlarıyla olan çalışmalarını sonlandırdığını dile getirmişti. Bu, haliyle merak uyandırdı. Acaba doğru mu söylüyordu?

Telefonda Oyun Oynamaktan Hoşlananlara Üzücü Haber Lenovo Legion'dan Geldi

Androidauthority, bu bilgiden yola çıkarak Lenovo yetkililerine ulaştı ve konu hakkında bilgi talep etti. Gelen bilgiler maalesef üzücü. Artık Lenovo Legion akıllı telefonlar üretilmeyecek. Yine de, mevcut oyuncu telefonları için bir süre daha teknik desteğin sunulacağı bildirildi.

Ek olarak şirket yetkilileri, oyunculara yönelik üst seviye hizmetler sunmaya ve yeni ürünler hazırlamaya devam edeceklerini belirtiyor. Bildiğiniz gibi şirket, PC oyunculuğu tarafında da önemli üreticilerden bir tanesi.

Lenovo Legion’a veda ediyoruz. Xiaomi’nin Black Shark markası tarafında da yüzlerce kişinin işine son verildi. Peki “oyun odaklı telefonlar” tarafında hiç mi iyi gelişme yok?

Aslında bir tane var. Asus, oyun odaklı telefonlarıyla yola devam ediyor. Şirket, 13 Nisan itibarıyla yeni ROG Phone 7 akıllı telefon ailesini görücüye çıkaracak. Bu ailenin 3 farklı üyeden oluşması ve mobil oyun severler için yüksek performanslar sunması bekleniyor. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil. Bu tip telefonlar genellikle birkaç pazara özel olarak satışa çıkıyor. En başta da Çin geliyor.

İlgili Haberler

>> 5 Saat İçinde 100 Binden Fazla Satılan Telefon!