Onaylı Twitter Hesaplarının Takipçi Sayılarıyla İlgili İlginç Bilgi

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra pek çok yeni hamle gerçekleştirdi. Şüphesiz bu hamleler arasında, Blue servisinin önemi büyük. Öyle ki Musk, normalde ücretsiz kullanılan bazı özellikleri de artık Blue’ya özel hale getirmeye başlıyor. Bu sayede daha fazla onaylı hesap, dolayısıyla daha fazla gelir kaynağı elde etme düşüncesinde… Peki ama Twitter’daki onaylı hesapların büyük bir kısmının çok az takipçi sayılarına sahip olduklarını biliyor musunuz? Bu hesapların takipçi sayıları daha sonra artar mı bilinmez, ama doğrulanmış hesap almanın amaçlarından bir tanesini de bu başlık oluşturuyor. İşte detaylar…

Twitter Blue, doğrulanmış hesap almak ve platformda en güncel deneyimleri elde etmek için şart. Tabii bunun için aylık ödemeler yapmanız gerekiyor, ki görünüşe göre bazı Hollywood yıldızları bile aylık 8 dolarlık masraftan şikayet edebiliyor.

Mashable sitesinde yer alan bilgiler, onaylı Twitter hesaplarının büyük kısmıyla ilgili ilginç bir detay sunuyor

Araştırmacı Travis Brown, Twitter Blue abonelik sayılarını takip eden bir isim. Brown’un belirttiğine göre Twitter’daki onaylı hesapların yarısı, binden az takipçiye sahip. Evet, onaylı binlerce hesap var, ama takipçi sayıları çok az.

Biraz daha aşağıya gittiğimizde, örneğin yaklaşık 79 bin doğrulanmış Twitter hesabının takipçi sayıları 100’den daha az.

İsterseniz biraz daha aşağıya inelim… Araştırmacı, T Blue aboneliği bulunan 2,270 hesabın sıfır takipçisi olduğunu bildiriyor. Evet, hiç takipçi yok.

Merak edilen ise, doğrulanmış hesap sayısı arttıkça takipçi sayılarının da artıp artmayacağı.

Onaylı Twitter Hesaplarının Takipçi Sayılarıyla İlgili İlginç Bilgi

Mavi tik, sadece bir “onaylı hesap”tan ibaret mi?

Elon Musk, aylık olarak ücret ödemesi gerçekleştiren kullanıcılara bir takım avantajlar sunulacağını bildiriyor. Dolayısıyla “sadece mavi tik” olarak yaklaşmak doğru değil.

Para ödeyenler için daha güvenli bir sistem, cevapların ön plana çıkması, daha yüksek kalitede videoların yüklenebilmesi ve tweet’lerin düzenlenebilmesi gibi avantajlar sunuluyor.

Eğer para ödemek istemiyorsanız, mavi tik alamıyorsunuz ve yukarıda saydığımız avantajlardan da yararlanamıyorsunuz. İyi tarafı ise, platformu ücretsiz olarak kullanmayı sürdürebiliyorsunuz.

Peki siz, bu ücretli servisi kullanmayı düşünüyor musunuz?

İlgili Haberler

>> Telefonda Oyun Oynamaktan Hoşlananlara Üzücü Haber Lenovo Legion’dan Geldi