Ve Samsung, Nihayet Galaxy S22 Tanıtımını Doğruladı! İşte Detaylar

Samsung telefonları kasıtlı yavaşlattığı

Samsung Electronics yöneticilerinden Dr. TM Roh https://news.samsung.com adresinde bir makale paylaştı, yeni Galaxy S serisinin yeni üyelerinin önümüzdeki şubat ayı itibarıyla ilk kez resmi olarak görücüye çıkacaklarını belirtti. Galaxy S22 ailesi, akıllı telefon tanımını değiştirebilir!

Daha evvel gelen söylenti bilgilerde, firmanın üç farklı Galaxy S22 modeli hazırladığı ve bunları 9 Şubat’taki Unpacked etkinliğinde görücüye çıkaracağı belirtiliyordu. Hemen sonrasında da satışlar başlayacak.

Bu arada, beklenen üç modeli sıralamak gerekirse:

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra.

Tahmin edileceği üzere, bu modeller arasında en premium ürünün S22 Ultra olması bekleniyor. Öyle ki, bu modelin gelişmiş bir S PEN kalemle geleceği de söyleniyor.

S22 Ultra’nın ön plana çıkan özelliklerinden bir tanesi olarak da 6.8 inç değerdeki Amoled ekranından bahsediliyor. Bu ekran, 6.8 inç büyüklükte olabilir ve 120Hz tazeleme değeri sunabilir. Kısacası, ekranın hem çok büyük hem de çok akıcı olması bekleniyor.

Galaxy S22 ‘nin kamera tarafına bakıldığında, ana kameranın 108MP olduğu dörtlü sistemden, çipset tarafına bakıldığında da Qualcomm’un güncel Snapdragon 8 Gen 1’inden söz ediliyor. Tabii bu ürün, bazı ülkelerde Samsung’un AMD ile ortak hazırladığı Exynos 2200 çipsetine sahip olacak.

Ve Samsung, Nihayet Galaxy S22 Tanıtımını Doğruladı! İşte Detaylar

Dr. TM Roh’un Galaxy S22 serisiyle ilgili paylaştığı makaleden bir özet sunmamız gerekirse:

“Etrafıma baktığımda, dünyamızda ne kadar çok yeniliğin olduğunu hayal ediyorum. Yine de en çok akıllı telefonun evrimi konusunda heyecanlanıyorum. Çünkü bu cihaz, uzaktan çalışmadan tutun da eğitime, eğlence ve spora kadar birkaç dokunuşla her yerden keşfetmeyi ve iletişim kurabilmeyi mümkün kılıyor.

Akıllı telefon, sonsuz gelişime açılan bir portal ve Samsung olarak bunu asla hafife almadık. Mobil inovasyonda, dünyayla birlikte gelişmek yeterli değil, hep bir adım önde olmalı ve daha iyisini sunmalıyız. Bu nedenle de her seferinde sınırlarımızı zorlayarak var olan kuralları geride bırakmak istiyoruz.

2011’de Galaxy Note ile akıllı telefonların rahat taşınabilirliğini ve tabletlerin geniş ekran ile not defteri benzeri işlevlerini bir araya getirdik. O sıralar bazıları 5,3 inç ekran boyutuna direnmişti. Oysa Galaxy Note, büyük ekranın bir standart olduğu mirasa imza attı. S PEN kalem de herkesi şaşırttı.

2019 yılında akıllı telefonu bir kez daha yeniden tanımlamaya cesaret ettik ve Galaxy Z Fold serimizi piyasaya sürdük. Son teknoloji katlanabilir tasarımımız, insanların telefon kullanma yöntemlerini değiştirdi. Dolayısıyla birçok şirket de bizi takip etti.

Dolayısıyla teknoloji severlerin geri bildirimlerini de dinleyerek herkesi geliştirmeye teşvik edecek mobil deneyimler sunmaya devam etmek istiyoruz.

Çoğunuzun geçtiğimiz sene yeni bir Galaxy Note ürününü satışa çıkarmadığımız için şaşkın olduğunu biliyoruz. Note serisinin verimli yapısını sevmiştiniz. Birçoğunuz da gerçeğe en yakın deneyimi sunan S PEN kaleme hayran kalmıştınız. Haliyle sevdiğiniz bu deneyimleri unutmadık.

Samsung Galaxy cihazlarının her yeni evriminde, tüm mobil kategoriyi yeniden tanımlayacak özellikler getirdik ve şu an sektörün kurallarını bir kez daha yeniden yazmak üzereyiz. Şubat 2022’de, sizi şimdiye kadar hazırladığımız en iyi Galaxy S serisiyle (Muhtemelen Galaxy S22 serisi) tanıştıracağız.

Böylece yeni Galaxy S, Galaxy serisindeki en büyük deneyimleri tek bir nihai cihazda bir araya getiriyor.”

Ve Samsung, Nihayet Galaxy S22 Tanıtımını Doğruladı! İşte Detaylar

İlgili Haberler:

>> Elon Musk, Nüfus Konusunda Uyardı: Çocuk Yapılmalı! Peki Neden?