Elon Musk, Nüfus Konusunda Uyardı: Çocuk Yapılmalı! Peki Neden?

Elon Musk Nüfus Konusunda Uyardı: Çocuk Yapılmalı! Peki Neden?

Ünlü iş insanı Elon Musk, şimdi de “nüfus azalması” konusuyla gündemde. Twitter hesabında yorumlar yapan ve bu yorumları desteklemek adına bazı haber linkleri paylaşan Musk, hem Amerika’da hem de dünya çapında son yıllarda çocuk doğum oranlarının ciddi oranda düştüğüne işaret ediyor.

Elon Musk ‘a göre bu tablo yakın zamana kadar düzeltilemez ve nüfus artışı sağlanmazsa insanlığın sonu gelebilir. Nüfus artışı sağlanırsa, hem dünyadaki yaşam hem de Mars’ta kurulması planlanan koloniler için kaynaklar sağlanabilir. Zira onun planına göre Mars’ta ilk etapta en az 1 milyon kişinin yaşaması gerekiyor ve nüfus artışı olmazsa Mars’ta yaşaması için insan bulmak çok zorlaşacak.

Elon Musk: Gezegenler arası yolculuk ve farklı gezegenlerde yaşam mümkün, ama çocuk sayısı artmalı

Screenshot-media.com’daki bilgilere göre Elon Musk, 2050 yılı itibarıyla Mars’a tam 1 milyon kişiyi yerleştirmek istiyor. Musk ve ekibi, Mars’ta yaşamı “Dünyanın sonu” olarak görmüyor. Aksine, Dünya ve Mars da dahil olmak üzere insanların birden fazla gezegende yaşayabildiği, “çoklu gezegen sistemi” gibi bir oluşumun mümkün kılınması hesaplanıyor.

Musk, Twitter hesabında paylaştığı bir haber linkinde, son yıllardaki çocuk doğum oranlarının azalmasına vurgu yapıyor.

Elon Musk Nüfus Konusunda Uyardı, Çocuk Yapılmalı! Peki Neden?

Geçtiğimiz sene yaptığı bir paylaşımında ise, son yıllarda yetişkin bezlerine olan talep artışının, bebek bezi satışlarındaki talep artışından daha fazla olduğunu belirtiyor.

Elon Musk Nüfus Konusunda Uyardı, Çocuk Yapılmalı! Peki Neden?

Nüfusun azalması konusunda çok daha fazla endişelenmemiz gerektiğini ifade eden Musk, şunları da ekliyor:

“Pek çok kişi, ki bunlar arasında çok akıllı olanlar da var, Dünya’da çok fazla kişinin olduğunu ve nüfusun kontrolden çıktığını düşünüyor. Lütfen rakamlara bakın. Eğer insanlar çocuk yapmaya devam etmezse, medeniyet çökecek.”

Tabii bu düşünceye katılmayanlar da var. Örneğin Kimberly Nicholas, bir bilim insanı ve şu an iklim krizini çözebilmek için önümüzde yalnızca birkaç senenin kaldığına işaret ediyor. Dolayısıyla bu tip sorunlardan haberdar olan ve bu bağlamda da çocuk yapmak istemeyen pek çok kişi var. Bu tabii ki bir örnek.

Birleşmiş Milletler, 2019’da bir açıklama yapmış ve önümüzdeki 30 yıllık süreçte Dünya nüfusunun 2 milyar daha artarak 9.7 milyara ulaşacağını belirtmişti

2027 itibarıyla Hindistan’ın Çin’i geçerek en kalabalık nüfuslu ülke olması bekleniyor.

2050 yılı itibarıyla da özellikle Hindistan, Nijerya, Pakistan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti, Endonezya, Mısır ve Amerika Birleşik Devletleri nüfuslarında diğer ülkelere kıyasla ciddi artışların olacağı düşünülüyor.

Minik bir not: Elon Musk’ın 7 çocuğu var. Eh, dünyanın en zengin insanlarından biri olduğunu göz önüne alırsak, en azından ekonomik anlamda zorlanmıyor olsa gerek.

İlgili Haberler:

>> Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy A33 5G Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri