Veeam, 2018’de rekor büyüme elde etti

Veeam, 2018’de rekor büyüme elde etti

PAYLAŞ
Veeam, rekor büyüme

12 yıllık sürekli rekor büyüme Veeam’i bulut veri yönetimi pazarının lideri ve dünyadaki en büyük özel yazılım şirketlerinden biri haline getirdi. 

Akıllı Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam Software; Ocak ayının ilk günlerinde depolama yazılımı tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan ve Insight Venture Partners ve Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB) tarafından yapılan; 500 milyon dolarlık yatırımın ardından 2018 yılı sonuçlarını açıkladı. Toplam cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 16 artırarak 963 milyon dolara ulaşan ve üstüste 12 yıldır çift haneli büyüyen Veeam; her ay ortalama 4 bin  yeni müşteri kazanarak 2018’de 48 bin yeni müşteriyi portföyüne ekledi. 2017’de müşteri sayısındaki ve cirodaki artışı takiben gerçekleşen sektörün çok üstündeki büyümeyi; dünya genelindeki her büyüklükteki işletmenin Veeam’in Akıllı Veri Yönetimi çözümlerine olan ilginin artması da destekledi.

2018’den önemli müşteri, ürün ve iş ortağı haberleri

Veeam, Veeam Availability Suite 9.5 Update 4’un parçası olan yeni bulut veri yönetimi yetkinliklerini duyurduktan kısa süre sonra ürün piyasaya çıkartıldı. Veeam’in şimdiye kadarki en önemli ve beklenilen duyurularından biri olan bu ürün; kurumların lokasyon bağımsız olarak verileri hibrit buluta taşıyıp kullanılabilir halde tutmalarına yardımcı olacak basit, esnek ve güvenilir çözümler sunuyor. Bulut katmanı, bulut mobilitesi, büyük ölçekli şirket uygulama desteği ve veri yönetimi yetkinlikleri gibi yeni özellikler; Veeam’in her uygulamanın ve her verinin hangi bulutta olursa olsun sanal, fiziksel ve bulut veri yönetimi sunmasına imkan veriyor.

Veeam for Windows ve Linux fiziksel sunucular ve iş istasyonları (Veeam Ajanları) ve Veeam Backup for Microsoft Office 365; bir önceki yıla göre sırasıyla yüzde 129 ve yüzde 549 büyüyerek en hızlı büyüyen ürünler oldu. Veeam Backup for Microsoft Office 365; şimdiye kadar 55 binden fazla kurum tarafından indirilerek 7 milyondan fazla posta kutusunda kullanılmaya başlandı.

Welch’s, Anheuser Busch Employee Credit Union, Fravega, Dorel Juvenile, Mizuno, Rabobank, KLM Royal Dutch Airlines, Norfolk & Suffolk NHS Foundation Trust, James Cook University ve DKSH Corporate Shared Services Centre gibi şirketlerle birlikte Veeam’in müşteri sayısı 330 bine ulaştı.

Veeam Bulut ve Hizmet Sağlayıcısı (VCSP) segmenti bir önceki yıla göre yüzde 23 büyüdü. 21 bin 700 Bulut Hizmet Sağlayıcısı’nın 3 bin 800’ü Veeam Cloud Connect kullanarak Bulut Yedekleme ve DRaaS sağlıyor.

Bulut, son 8 çeyrekte Veeam’de en hızlı büyüyen segment oldu. 2018’de tüm bulut iş kolları bir önceki yıla göre yüzde 46 büyüdü.

N2WS (Amazon Web Hizmetleri – AWS için bulut tabanlı yedekleme ve felaket kurtarma sağlayan bir Veeam şirketi) yıllık sürekli gelirini (ARR) bir önceki yıla yüzde 83 artırdı.

İki defa Microsoft Yılın ISV İş Ortağı seçilen Veeam, her ay 1.9 milyon saatlik Microsoft Azure kullanımı üretiyor.

En etkili ve karlı işbirliği oldu

Hewlett-Packard Enterprise (HPE) Veeam’in 2018’deki en etkili ve karlı işbirliği oldu. 2018’deki ortak tekliflerde bir önceki yıla göre en yüksek ciro büyümesi yakalandı. Bu büyümenin arkasındaki önemli nedenlerden biri de Küresel Tedarik Zinciri’ne dahil olarak satıcılar ve müşteriler için satış yetkinliklerinin artması oldu. HPE ve Veeam’in ortak yatırımlarının, verdikleri sözlerin arkasında daha güçlü durmalarına ve 2019’da da büyümelerini hızlandırmalarına neden olması bekleniyor.

Veeam ve Cisco’nun verdikleri teklifler; her iki şirketin Cisco Solutions Plus programında yer almaları sonucunda, bir önceki yıla göre yüzde 967 arttı. Bu da iş ortaklarının tek bir sipariş sistemi üzerinden Veeam ve Cisco veri merkezi çözümlerini bütçelendirme ve yapılandırmalarını ne kadar kolaylaştırdığını gösteriyor. Veeam, Cisco destek hizmetleri üzerinden sorunsuz ölçeklenebilirlik; yönetim kolaylığı ve çoklu bulut ortamlarına yönelik destek sağlayan yeni ve yüksek oranda dayanıklı veri yönetimi platformu olan Veeam Availability on Cisco HyperFlex™ ürününü sunmak için Cisco ile olan işbirliğini genişletti.

Veeam, NetApp iş birliğinin başarısını ürün entegrasyonundan NetApp Data Fabric çözümlerini de içeren komple satış anlaşmasına genişletti. Veeam, 2018’in ilk çeyreğinde NetApp’le olan Global Satış anlaşmasını faaliyete geçirdi. NetApp müşterilerinin dünya genelindeki müşterek satış iş ortaklarından, NetApp ONTAP ve Veeam Availability çözümlerini satın almalarına imkan verdi.

Veeam, Temmuz 2018’de Veeam Availability for Nutanix AHV’nin tanıtımını gerçekleştirerek Nutanix ile olan iş ortaklığını geliştirip güçlendirdi. Ürünün piyasaya çıkmasından sadece 2 çeyrek sonra indirme sayısı yüzde 500 arttı.

Veeam, Lenovo ile gerçekleştirdiği yeni global iş ortaklığını duyurdu. Müşteriler, tek bir işlemle Lenovo ve bayilerinden güvenilir veri korumaya sahip yüksek performanslı depolama ile birleşen entegre çözümlere ulaşabiliyorlar.

Bitcoin kullanıcılarının ekonomiye güveni yüksek


CEVAP VER