Veeam, Google Cloud İş Ortaklığını Veeam Backup for Google Cloud Platform ile Genişletiyor


Veeam Yeni piyasaya sunduğu Veeam Backup for Google Cloud Platform ile hibrit bulut konusundaki taahhüdünü güçlendirerek müşterilere geniş platform desteği ve seçenekleri sunuyor.

.

Bulut Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Software, YENİ Veeam Backup for Google Cloud Platform’u piyasaya sundu. Kuruluşların çoğunun hibrit veya çoklu bulut kullandığı ve genel bulut kullananların yüzde 72’sinin halihazırda birden fazla tedarikçiye sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Google Cloud dünya çapında en büyük beş genel bulut altyapısı sağlayıcılarından biri. YENİ Veeam Backup for Google Cloud Platform ile Veeam, üç büyük genel bulut sağlayıcısına desteğini tamamlamış oldu. Kuruluşların tüm uygulamalarını, -bulut, sanal veya fiziksel- tüm verilerini korumak, güvence altına almak ve yönetmek için tek bir platform sunan Veeam, hibrit bulutun daha hızlı şekilde benimsenmesinde de önemli rol oynuyor.Veeam Backup for Google Cloud Platform

Veeam’in 400 bin müşterisi için bulutun stratejik öneminin farkında olduklarını ve bu konuda geniş platform desteği sunmaya kararlı olduklarını vurgulayan Veeam CTO’su ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Veeam Backup for Google Cloud Platform’u piyasaya sürerek genel bulut desteğini artırdığımız gibi buna eş zamanlı olarak Google Cloud ile ortaklığımızı da genişletiyor ve Veeam’in müşterilerle Google Cloud Marketplace üzerinden ortak platformda iletişim kurmasını sağlıyoruz.Tüm bunların yanı sıra Veeam olarak, kısa süre önce Kasten’i bünyenize kattık. Bu sayede müşterilerimiz, Google Cloud Marketplace üzerinden Kubernetes için özel olarak tasarlanmış Kasten K10 veri yönetimi platformunu da edinebiliyor.”

Veeam Backup for Google Cloud Platform

Müşterilerinin, her türlü bulut veri kaybının hızlı ve güvenilir bir şekilde üstesinden gelmek üzere güvenliği ele almalarına ve Google Cloud’a özgü teknolojileri kullanıp otomatikleştirmelerine yardımcı olan Veeam Backup for Google Cloud Platform’un özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

• Google Cloud’a Özgü: Google Cloud Marketplace üzerinden kurulabilen basit ama güçlü web kullanıcı arayüzü, verileri dakikalar içinde korumaya başlar. Hızlı ve sık kurtarma için Google Cloud’a özgü anlık görüntülerin Politika Tabanlı Otomasyonunu sağlar ve her türlü bulut veri kaybının üstesinden gelmek üzere hızlı, tam ve dosya düzeyinde kurtarma seçenekleri sunar.

• Maliyet Optimizasyonu: Bulutta aşırı harcamadan kaçınarak hizmet seviyesi hedeflerini (SLO’lar) bütçelerle uyumlu hale getirmek için sektör maliyet hesaplamasıyla; uygun maliyetli, uzun vadeli muhafaza ve uyumluluk için Google Cloud nesne depolamasına yedekleme yapar.

• Güvenlik: Yedekleme verilerini üretimden ayırarak (Projeler arası / bölgeler arası) fidye yazılımı gibi güvenlik tehditlerinin yanı sıra içeriden gelen tehditlerin üstesinden gelmek üzere; çok faktörlü kimlik doğrulama ile kaba kuvvet saldırılarına karşı katmanlı güvenlik sağlar. (MFA).

• Hibrit için Hazır: Taşınabilir veri formatı ve Veeam Backup & Replication ™ harici havuzlarıyla entegrasyon, Google Cloud dışında kolay kurtarma sağlar; Lisans yönetimini kolaylaştırmak ve Bulut Mobilitesini etkinleştirmek için esnek Veeam Evrensel Lisanslama (VUL) kullanır.

Veeam Backup for Google Cloud Platform; ÜCRETSİZ sürüm (10 adede kadar Google Cloud iş yükü sınırsız geri yükleme seçenekleri ve temel destek) ve BYOL sürümü (VUL ile esnek Bulut Veri Yönetimi ve 7/24 ürün desteğiyle Google Cloud Marketplace’teki yerini aldı.

İlgili haberler

>>Dünya Çapında 400 Bin Kuruluş Veri Korumasında Veeam’e Güveniyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here