Google Pixel kalp atışınızı ölçecek: Evin doktoru olacak!

Google Pixel kalp atışınızı
Google News Abone Ol

Birçok farklı özellikle donatılan Google Pixel, kalp atışınızı ölçerek önemli uyarılarda bulunacak. Hadi gelin bu yeni teknolojiye ve detaylara birlikte göz atalım.

Google Pixel kalbinizi takip etme özelliği ile geliyor. Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Google, akıllı telefon üretimi yapıyor. Sahip olduğu yazılımı bu akıllı telefonlarda kullanmayı başaran şirket, ortaya ilginç özellikler çıkarabiliyor. Bunlardan bir tanesi de kalp atış hızının tespit edilmesi ile ilgili.

Normal şartlarda hastaneye gittiğinizde sürekli olarak kalp atışı hızınızın ölçülmesine izin verilmez. Bunun yerine ara sıra test yaptırmanız istenir. Genel sağlık taramalarında şirketin akıllı telefonlarına gelecek olan bu özellik büyük yarar sağlayabilir.

Google Pixel kalp atışınızı yapay zeka ile ölçecek

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre akıllı telefonlar göğüs bölgesinde tutulacak ve böylece kalp atış hızı görülebilecek. Ayrıca parmağınızı arka kameraya okutmanız halinde site size bazı yorumlar yapabilecek. Burada asıl amaç insanların en azından fikir sahibi olabilmesi.

Google Pixel kalp atışınızı
Google şirketinin bu yeni özelliği ile birlikte insanların hepsi hem kan basıncını hem de kalp atış ritmini ölçebilecek. Böylece sürekli olarak doktora gitme gereği kalmayacak. En azından haftada bir bile olsa kalp atış hızı veya diğer detayları inceleme imkanınız olacak.

Normal şartlarda bu tür işler için giyilebilir teknolojiler tercih ediliyor. Ancak ekonomik yönden güçlü olan insanlar bu tür konulara daha fazla yöneliyor. Ekonomisi pek iyi olmayan kişiler ise ne yazık ki giyilebilir teknolojiler alamıyor. Bu nedenle ortaya pek adil olmayan bir durum çıkıyor. Google Pixel kalp atışınızı ölçerek bu konuda daha adil olunmasını sağlamak istiyor.

Google pixel akıllı telefonlarında değiştirilmek istenen işte tam olarak bu. Yani herkesin bu tür hizmetlere ulaşması sağlanmak isteniyor. Kalp atışı bilgileriniz yaklaşık olarak 10-14 dakika içerisinde size ulaştırılacaktır. Üstelik bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Google ve Rekabet Kurumu Birbirine Girebilir Gerilim Tırmanıyor

>> Google Pixel 5 kamerası, DxOMark puanıyla sınıfta kaldı


CEVAP VER