Veeam Backup for Salesforce Güncellemelerini Duyurdu

Veeam Yazılım, Salesforce AppExchange’de sunulan Veeam Backup for Salesforce v2’yi kullanıma sunduğunu duyurdu.

Veeam Backup for Salesforce, insan, entegrasyon ve veri bozulması hatalarından kaynaklanan Salesforce veri ve meta veri kaybı risklerini ortadan kaldırıyor. Dünyanın 1 numaralı veri koruma sağlayıcısı Veeam’in bu en yeni sürümü birden fazla bulut için desteği genişletiyor, çoklu oturum açma (SSO) ve çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) ile daha fazla güvenlik sağlıyor ve Sandbox tohumlama ile test ve geliştirme için güvenli bir ortam sunuyor. Kuruluşlar şirket içinde veya bulutta dağıtım yapabiliyor, ihtiyaç duyduklarında tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi kurtarabiliyor ve Salesforce verileri ve meta verileri için özel olarak tasarlanmış yedekleme deneyimini yaşayabiliyor.

Veeam Backup for Salesforce’a hali hazırda AppExchange üzerinden erişilebiliyor: https://appexchange.salesforce.com/appxListingDetail?listingId=a0N4V00000FhrqeUAB.

Veeam Backup for Salesforce  

Bir kurumda veri kaybı kaçınılmaz bir durum olduğundan kurumların kendilerini her ne pahasına olursa olsun korumaları önemlidir. Bu yeni sürüm, BT departmanları ve Salesforce yöneticileri için halihazırda güçlü ve hızlı kurtarma yeteneklerine sahip Veeam Backup for Salesforce’un başarısını daha da ileriye taşıyor.

Salesforce veri yedeklemesinin veri kaybını önlemek, uyumluluğu sağlamak ve hızlı kurtarma için neden kritik olduğunun altını çizen Veeam Backup for Salesforce, kurumlara Salesforce veri kaybından hızlı ve güvenli bir şekilde kurtulma imkanı veren kapsamlı, amaca yönelik oluşturulmuş bir Salesforce yedekleme çözümü sunuyor.

Veeam Backup for Salesforce’un yeni yetenekleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Salesforce iş uygulamaları: Salesforce Kamu ve Eğitim Bulutları, Saha Hizmeti, CPQ, Kişi Hesapları ve yönetilen paketler dahil olmak üzere Salesforce platformunun genişletilmiş desteği, kritik saha hizmeti verilerinin uyumluluğu karşılamasını ve iş yeri dışındayken korunmasını sağlamak için artık veri yedekleme tekliflerinin bir parçası. 
  • Salesforce SSO ve MFA: Sistemlerinizin güvenliğini basitleştirmek ve iyileştirmek için Salesforce üzerinden yedekleme ve geri yükleme operatörleri için rol tabanlı erişimi etkinleştirin. Denetim takibi özelliği, tüm hassas işlemlerin kaydını tutacaktır.
  • Sandbox tohumlama ve gelişmiş geri yüklemeler: Sandbox’ınıza üretimden veya başka bir sandbox’tan verileri geri yükleyebilirsiniz. Alternatif anahtarlar belirleyebilir ve hiyerarşi geri yüklemeleri üzerinde daha iyi kontroller elde edebilirsiniz. Sandbox’ınıza üretim verilerini geri yükleme seçeneği ile şirketinizin test etme, geliştirme ve sorun giderme becerisini artırabilirsiniz.

Veeam Backup for Salesforce, Veeam Data Platform’a yeni eklenen bağımsız ve ücretli bir ürün. Bugün Veeam teknoloji iş ortaklarından temin edilebilen Veeam Backup for Salesforce, kullanıcı lisansı başına fiyatlandırılan 1 yıldan 5 yıla değişen sürelerde yıllık abonelikler halinde satılıyor. Veeam şu anda mevcut müşterileri için 31 Aralık 2023’e kadar promosyon paketleri sunuyor.

Veeam Backup for Salesforce Community Edition şu anda mevcut. Community Edition, 50 veya daha az Salesforce kullanıcı lisansına sahip kuruluşlar için Salesforce verilerinin tamamen işlevsel ücretsiz yedeklenmesini ve kurtarılmasını sağlıyor.

Konuyla ilgili diğer açıklamalar

“Veeam Veri Koruma Trendleri Raporu 2023’e göre SaaS verilerini korumanın güvenilirliği ve tutarlılığı, 2023’te veri korumayı geliştirmek için önemli bir itici güç. Ancak birçok kuruluş hala Salesforce’un korunması gerektiğine inanmıyor; verilerinin ve meta verilerinin bulutta bir yerlerde güvende olduğunu düşünüyor. Biz buna katılmıyoruz, Salesforce da öyle.” diyen Veeam CTO’su Danny Allan şöyle konuştu: “Veeam Backup for Salesforce rezervasyonları 2023’ün 3’üncü çeyreğinde bir önceki döneme göre yüzde 195 arttı. V2 ile müşterilerimizi ve iş ortaklarımızı, işlerinin devam etmesini ve kritik verilerin hem korunmasını hem de insan hatası, entegrasyon hatası ya da veri ihlalleri durumunda hızla kurtarılabilir olmasını sağlamak için bu ortak sorumlulukta desteklemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Salesforce Platformdan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Alice Steinglass şunları söyledi: “Veeam Backup for Salesforce, bulutta ve şirket içinde Salesforce verilerini ve meta verilerini yedekleyerek ve hızla kurtararak müşterilerinin iş dönüşümünü hızlandıran AppExchange’e hoş bir eklenti. AppExchange, müşterileri iş ihtiyaçları için doğru uygulamalar ve uzmanlarla buluşturmak için sürekli gelişiyor.”

Enterprise Strategy Group Uygulama Direktörü Christophe Bertrand : “SaaS veri korumasındaki kopukluk üzerine yaptığımız son araştırma çoğu son kullanıcının Salesforce ortamlarının ve verilerinin öneminin farkında olmasına rağmen bu varlıkları veri kaybı tehdidine karşı korumakta zorlandıklarını ortaya koydu.” dedi ve ekledi: “Veeam for Salesforce V2 bu riski azaltmak, veri ve metadata korumasını geniş ölçekte geliştirmek için gerekli özellikleri sunarak ihtiyacı olan birçok kuruluş için ideal bir çözüm haline geliyor.”Veeam Backup for Salesforce 

İlgili Haberler

>> Veeam Yeni Güvenlik ve Kötü Amaçlı Yazılım Tespit Özelliklerini Duyurdu