Veeam Cloud Connect Servis Sağlayıcıların Hizmetinde

Veeam Cloud Connect Servis Sağlayıcıların Hizmetinde

PAYLAŞ

Azure Marketplace’teki Veeam Cloud Connect, Veeam bulut sağlayıcıların daha hızlı ve kolay bir şekilde Azure’da yedekleme yapmalarına olanak tanıyan, modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesini sağlayacak üst düzey Microsoft Azure performansı için önceden yapılandırılıyor.

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam Software, Azure Marketplace’deki Veeam Cloud Connect’in duyurusunu gerçekleştirdi. Veam Cloud Connect, sanal makine çözümleri için Microsoft Azure sertifikalı olarak önceden yapılandırılmış olarak satışa sunuluyor. Böylece servis sağlayıcılar Veeam kesintisiz çözümleri ve hizmetlerine yönelik bulut depolarını sunmak için Microsoft Azure ile birlikte kullanabilecekler. Servis sağlayıcılar sadece birkaç tıklamayla yedeklemeleri şirket içinden buluta taşıyacak ve yönetecek Azure tabanlı çözümlere sahip oluyor.

Veeam CEO’su Ratmir Timashev bu işbirliğinin dünya klasmanında bulut altyapısıyla kesintisiz çalışan modern veri merkezine sahip olmak için çözüm sunucuları bir araya getirdiğini belirtiyor. “Bu Veeam’in iş ortaklarının müşterilerinin talep ettiği yeni nesil bulut hizmetlerini sağlamalarına olanak veren kararlılığının bir başka ispatı. Azure sertifikalı bir çözüm olarak Veeam Cloud Connect, binlerce Veeam ve Microsoft iş ortağına bulut tabanlı hizmetlerini geliştirebilecekleri hızlı bir yol sağlıyor.” Veeam Cloud Connect ayrıca kendi başlarına Veeam kesintisiz çalışma hizmetlerini inşa eden ve işlerini büyütmeleri için Azure’un önerdiği talebe bağlı ölçümleme ve kapasiteye ihtiyaç duyan Veeam iş ortakları için Azure’u da destekliyor.

Veeam_logo

Basit ve güçlü platform

Microsoft Büyük Şirket İş Ortakları Genel Müdürü Garth Fort hem kurumların hem de servis sağlayıcıların güvenebilecekleri bulut altyapılarını aradıklarını söylüyor. “Veeam Cloud Connect ve ona Azure Marketplace’ten erişebilirlik servis sağlayıcılara hiçbir sorun çıkmadan özel ağlar ve açık bulutların tek bir sistem gibi çalışmalarına olanak veren Veeam yedekleme hosting hizmetlerine ulaşabilmelerini mümkün kılıyor.”

Yeni Veeam Availability Suite v8’in parçası olan Veeam Cloud Connect, Veeam müşterilerine seçtikleri servis sağlayıcı tarafından yönetilen şirket dışı yedekleme deposuna yedeklemelerini taşıyabilecekleri tam entegre, güvenli ve etkin bir yol veriyor. Böylece kendi şirket dışı altyapıları için bir yatırım yapmalarının da önüne geçiyor. Servis sağlayıcılar 111 bin 500’den fazla Veeam müşterisi için buluta hızlı ve güvenli yedekleme yapabilecekleri basit ve güçlü bir platforma sahip oluyorlar. Bir servis sağlayıcı kurulumu çok basit olan Veeam Cloud Connect sayesinde kendi bulut altyapısını ya da açık bulutu kullanarak müşterisine 10 dakikadan az süre içinde şirket dışı yedekleme hizmetleri sunabiliyor.

Fiyatlandırma ve lisanslama

Hizmet sağlayıcılar için Veeam Cloud Connect platformu 2014’ün son çeyreğinde Veeam Availability Suite v8 ve Veeam Backup & Replication v8 ile birlikte eş zamanlı olarak piyasaya sunulacak. Fiyatlandırma her sanal makine başına olacak ve Türkiye’de her sanal makine için 6.03 dolardan başlayacak. Diğer bölgelerde ise platform hizmet sunuculara lokal fiyatlandırmalarla sunulacak. Veeam müşterilerinin şirket dışı yedekleme depolarına bağlanmalarına izin verecek Veeam Cloud Connect bileşenleri herhangi bir ek masraf olmaksızın Veeam Availability Suite v8 ve Veeam Backup & Replication v8’in tüm sürümlerinde olacak. Veeam Bulut Sağlayıcılar (VCP) Veeam Cloud Connect’i Azure Marketplace’den alırken standart Veeam Cloud Connect lisanslarını kullanabilecekler. Satıcılar ve hizmet sağlayıcılar kendi Veeam hizmetlerini sundukları kullanımlarının olduğu Azure bilişim ve depolama kaynakları için ödeme yapma esnekliğine sahip olacaklar.

SAS Türkiye Ekibi Üç Yeni Atamayla Güçlendi

CEVAP VER