Veeam, Türk işletmelerinin nasıl hiper erişilebilir olabileceklerini anlattı

Veeam, Türk işletmelerinin nasıl hiper erişilebilir olabileceklerini anlattı

PAYLAŞ
Veeam, hiper erişilebilir

Hiper Erişilebilir Şirketler için Akıllı Veri Yönetimi sağlamada lider Veeam Software gerçekleştirdiği ve yoğun ilgi gören VeeamON Forum Türkiye’de, 700’ün üzerindeki katılımcıya verinin nasıl hiper erişilebilir yapılacağını gösterdi.

Veeam yöneticileri ve konuk konuşmacılar, katılımcılara hiper erişilebilir iş sürekliliğini nasıl sağladığını, veri kaybı riskini nasıl düşürdüğünü ve inovasyonu nasıl hızlandırdığını anlattı. Etkinlikte, yapay zeka (AI), nesnelerin internet (IoT) ve blockchain gibi yeni teknolojilerin BT kaynaklarından üst düzey ölçeklenebilirliğe ihtiyaç duyduğu bu çağda; kurumların müşterilerine ve iş birimlerine kesintisiz çalışırlık sağlarken bu verinin yönetimini de kolaylaştıracak çözümler paylaşıldı.

Hiper erişilebilir olmak için Akıllı Veri Yönetimi’nin 5 aşaması

VeeamON Forum’da büyük ölçekli şirketlerin hiper erişilebilir olmasına yardım etmek için Akıllı Veri Yönetimi’nin 5 aşaması anlatıldı. Veeam’in, hepsi Veeam Hyper – Availability Platformu’nun bir parçası olan ve her ortama uygun yenilikçi, ölçülebilir, güvenilir ve kullanımı kolay çözümler sunduğu bu 5 aşamalı yolculuğa ilişkin önerileri ise şöyle;

1) Yedekleme – Tüm iş yüklerini yedekleyin ve bir kesinti, saldırı, kayıp ya da çalıntı durumunda her zaman kurtarılabilir olduğundan emin olun.

2) Birleştirme – Verinin çoklu bulut ortamlarında dijital hizmetleri kullanabilmeleri için korunduğundan, erişilebilir olduğundan ve hizmet seviyesi uyumluluğunun birleşmiş bir görüntüsüne sahip olduğunuzdan emin olun.

3) Görünebilirlik – Açık, birleşik görünürlük ve kullanım, performans sorunları ve operasyonlardaki kontrol ile çoklu bulut ortamlarındaki verinin yönetimini geliştirin.

4) Düzenleme – İş sürekliliği, uyumluluk, güvenlik ve işletme operasyonlarında kaynakların en iyi şekilde kullanımı için veriyi çoklu bulut ortamlarındaki en uygun yere sorunsuzca taşıyın.

5) Otomasyon – Verinin, kendisini yedeklemeyi öğrenerek, işletmenin ihtiyaçlarına göre kendisini en uygun yere taşımasını, anormal bir durum karşısında kendisini korumaya almasını ve anında kurtararak kendi kendini yönetmeye başlamasını sağlayın.

Etkinliğin açılış konuşmasını Veeam EMEA Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier Robinne gerçekleştirdi. Olivier Robinne; “İş dünyasının geleceğinde birçok sorunla karşılaşılacak. Veri, insanlar ve makinelerin arasındaki ilişki aydan aya değişirken dünyanın nasıl değişeceği üzerine beklentiler ise daha hızlı değişiyor. CIO’ların bununla başa çıkmak için; şu an için doğru olmayan ama dijital değişimin hızına uygun bir strateji geliştirirken başları oldukça ağrıyacak. Fortune 500’ün yüzde 75’i bugün Veeam’in Hiper Erişilebilirlik Çözümleri’ni kullanıyor. Bunlar inovasyonun liderliğini yapan işletmeler ve Türk işletmeleri de Veeam’in Akıllı Veri Yönetimi vizyonu sayesinde artık bundan faydalanabilirler. Verinizin hangi uygulama ya da bulutla çalıştığı fark etmez. Veeam işletmenizin ve işlerinizin hiper erişilebilir olmasını sağlayabilir.”

Türkiye’nin tek kadın fütüristi ve dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listesinde tek Türk olan Ufuk Tarhan “Gelecek güzel (mi) gelecek?” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Veeam Türkiye Ülke Müdürü Ozan İnan ve T.C. Bilim ve Sanayi Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Dr. Emre Öğütcen ‘Bilişim Sektörü’nün Gelişiminde Geleceğe Yatırımın Önemi’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Otomotiv üretiminde 5G teknolojisi


CEVAP VER