Veeam, SAP HANA için yedekleme sertifikasyonu ile entegrasyonu genişletiyor

Veeam, SAP HANA için yedekleme sertifikasyonu ile entegrasyonu genişletiyor

PAYLAŞ
Veeam Backup for Microsoft Office 365 Versiyon 3 Veeam, SAP HANA Veeam, Bulut Veri Yönetimi Veeam, 2019, akıllı veri yönetimi

Akıllı Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam Software şirket tarihinin en çok beklenen ürünlerinden biri olan Veeam Availability Suite 9.5 Update 4’ün bir parçası olan SAP HANA’ya yönelik SAP Sertifikalı Entegrasyonu Veeam Plug-in for SAP HANA’yı duyurdu.

Veeam, bu en son ürünle, SAP onaylı yedekleme ve kurtarma çözümü sunuyor. Böylece büyük ölçekli şirketler, sahip oldukları SAP HANA yedeklemesini sektör lideri Veeam Backup & Replication çözümüyle sorunsuzca entegre ederek şirketlerinin Veeam Availability Platform’a hazırlıklarını hızlandıracaklar.

SAP HANA; SAP S/4 HANA, SAP BW Veri Deposu ve SAP Business ONE gibi birçok büyük ölçekli şirket işyüklerinin işlemlerini ve analitiklerini eş zamanlı olarak işleyen iş kritik veri tabanı platformudur. Günümüzde büyük ölçekli şirketlerin, sahip oldukları veri tabanlarına kesintisiz erişim sağlamaları kritik öneme sahiptir.

Veeam Kurucu Ortağı ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ratmir Timashev; bu son duyuru ile Veeam’in inovasyon geçmişine iş kritik şirket uygulamaları için kullanım kolaylığı ve güvenilirlik de eklendiğini belirtiyor. “Veeam Availability Suite 9.5 Update 4’a yapılan yeni belli başlı geliştirmelerin yanında; SAP sertifikalı yedekleme ve kurtarma çözümüne de yer veriyoruz. Şimdi SAP HANA büyük ölçekli şirket müşterileri, iş kritik; performansa duyarlı SAP HANA ortamlarına yönelik geliştirilen Veeam’in bir numaralı yedekleme çözümünün sağladığı avantajlardan yararlanacaklar. Bunun yanında uygulama ve veri erişilebilirliği için ihtiyaç duyulan iş kritik taleplere yönelik çok daha içgüdüsel, entegre ve kusursuz bir çözümle çok daha düşük bir yönetim yüküne de yol açıyor.”

Bu yeni Veeam and SAP çözümünün önemli entegrasyonları ve faydaları ise:

  • Entegre edilmesi çok kolay ve SAP tarafından sertifikalandırılmış BACKINT eklenti;
  • SAP yöneticilerine yedekleme ve geri yükleme süreçlerinde yüzde 100 kontrol vermesi;
  • Veeam’in Scale-out Backup Repository’si (SOBR) ile sektör lideri performans ve ölçeklenebilirliğin yanı sıra yedeklemeyi güçlendirmek ve performansı geri yüklemek için paralel olarak birçok havuzlu sunucunun kullanılması ve çoklu depolama sistemleri üzerinde ölçeklendirmesi.

Veeam, bu yeni eklentinin yanında SAP S/4 HANA, SAP BW Veri Deposu ve SAP Business ONE’ı da içeren uygulamalar için; felaket kurtarma desteği de sağlıyor. Bunlardan başka desteklenen ortamlar şunlar:

  • Instant VM Recovery ve kopya veri yönetimi için DataLabs gibi öne çıkan özelliklere sahip; VMware tabanlı iş yüklerine yönelik destek ve HPE 3PAR, NetApp AFF, Pure FlashArray ve DellEMC Unity’yi de içeren Depolama Entegrasyonları;
  • Cisco HyperFlex, NetApp HCI, Nutanix AHV ve diğerleri gibi Hiper Bütünleşik Altyapı sistemleri için destek;
  • Microsoft Azure, Azure Stack ve Amazon EC2 gibi fiziksel sunucular ve bulut tabanlı iş yüklerine koruma.

En çok kazandıracak geleceğin meslekleri hangileri olacak?


CEVAP VER