Veeam Software 2019 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Veeam Software 2019 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

PAYLAŞ
Veeam, Bulut Veri Yönetimi Veeam Backup for Microsoft Office 365 Versiyon 3 Veeam, SAP HANA Veeam, Bulut Veri Yönetimi Veeam, 2019, akıllı veri yönetimi

Veeam Software 2019 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirketin tarihindeki en büyük ve en çok beklenen ürünlerinden biri olan Veeam Availability Suite 9.5 Update 4’un Ocak ayında gerçekleştirilen duyurusunun da etkisiyle Veeam, dünyanın en büyük özel yazılım şirketlerinden biri haline geldi.

Veeam, bir önceki yılın aynı dönemine göre satışlarda; yüzde 16 büyüme kaydederken her ay 4.000 yeni müşteri ortalamasını devam ettirerek müşteri sayısında 343.000’i aştı. Veeam’in Yıllık Sürekli Geliri (ARR) de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 arttı. Bu artışın ardındaki en büyük nedenlerden biri de; yeni Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 dahil olmak üzere tüm yeni Veeam ürünleri için oluşturulan benzersiz kayıt modelinin başarısı oldu. Update 4, birinci çeyreğin başında piyasaya sürüldüğünden bugüne kadar; 200.000’den fazla kez indirildi.

2019 ilk çeyrek müşteri, ürün ve iş ortağı haberleri

Kurumların hibrit buluta taşınmasına ve mekan bağımsız olarak verilerini hibrit bulutta erişilebilir şekilde tutmalarına yardımcı olan basit; esnek ve güvenilir çözümler sunan Veeam Availability Suite 9.5 Update 4, Ocak 2019’da kullanıma sunulduğundan bu yana geçen 3 aydan kısa süre içerisinde 200.000’den fazla kez indirildi. Yeni ürün yetkinlikleri Veeam’in her çeşit bulutta her uygulama ve veri için sanal; fiziksel ve bulut veri yönetimi sağlamasına imkan vermesinin yanında;

Şunları da sunuyor:

    • Bulut Katmanı – Yerel, uygun maliyetli nesne depolama entegrasyonu kullanarak uzun dönemli veri saklama için limitsiz kapasite;
    • Bulut Mobilitesi – AWS, Azure ve Azure Stack’e kolay taşınma ve kurtarma;
    • Yeni Veri Yönetim Yetkinlikleri – GDPR ve zararlı yazılım engelleme de dahil artırılmış güvenlik ve uyumluluk.

Veeam’in tarihindeki en hızlı büyüyen ürün olan Veeam Backup for Microsoft Office 365; bir önceki yılın aynı dönemine göre satış cirosunda yüzde 152’lik artış kaydetti. Veeam Backup for Microsoft Office 365; şimdiye kadar 7 milyondan fazla posta kutusuna sahip 55.000’den fazla kurum tarafından indirildi. Veeam, ürünün 3. sürümünü de piyasaya çıkartarak şirketin Microsoft Office 365 yedekleme pazarındaki hakimiyetini güçlendirirken kurumlara da 30 kata kadar daha hızlı yedekleme, gelişmiş güvenlik ve iyileştirilmiş müşteri görüntülenmesi ve analitiği de sunuyor.

Tüm bulut iş kolu 2019’un ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 31 büyüdü.

Yeni eklenen AKKA Technologies, Halton Borough Council, Sonoco Trident, 3Banken, Nova Scotia Liquor; Colorado Regional Health Information Organization (CORHIO),Northeastern Illinois University (NEIU),ClearConcepts,YMRILINK, TBEA Energy India gibi şirketlerle dünya genelinde 343.000 müşteriye ulaşıldı.

Veeam Bulut ve Hizmet Sağlayıcısı (VCSP) programındaki iş ortağı sayısı 22.500 oldu. Bunların 4.000’i Veeam Cloud Connect kullanarak Bulut Yedekleme ve Hizmet Olarak Felaket Kurtarma sağlayabiliyor.

Veeam’in HPE, Cisco, NetApp ve Lenovo ile gerçekleştirdiği küresel iş ortaklığı satış anlaşmaları sonucunda toplam işlemlerde bir önceki yıla göre yüzde 56 ve ciroda da yüzde 39 büyüme kaydedildi. Böylece küresel iş ortaklarının ürünlerini birlikte satanlar için de genel veri yönetimi hikayesi tamamlanmış oldu.

Veeam’e, Ocak ayının ilk günlerinde Insight Venture Partners ve Canada Pension Plan Investment Board’dan (CPPIB) 500 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirildi. Bu, depolama yazılımı tarihinde şimdiye kadar yapılmış en büyük yatırımlarından biri oldu. Bu yatırımın sonucunda Veeam, yenilikçi teknolojilerin satın alınmasında ve yatırım yapmadaki atılgan tarzını devam ettirirken pazardaki rakipsiz liderliğini de sürdürüyor. 

Dünyanın ilk Akıllı Veri Yönetimi etkinliği olan ve 20 – 22 Mayıs 2019 tarihlerinde Miami’de düzenlenecek VeeamON 2019 için kayıtlar başladı. Chicago’da düzenlenen VeeamON 2018’e ve dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirilen bölgesel VeeamON forum etkinliklerine yaklaşık 10.000 müşteri, iş ortağı ve kanaat önderi katılmıştı.

MediaMarkt Türkiye, büyüme ve dijital dönüşümün lideri


CEVAP VER