Veeam’in yeni Availability Suite Ürünü Kesintisiz Çalışma Sağlıyor

Yeni bir çözüm kategorisine önderlik eden Veeam, “Availability Suite” ürünü ile uygulamalar ve iş yükleri için veri merkezlerinin 7 gün 24 saat çalışmasını hayal olmaktan çıkarıyor.

Modern veri merkezleri için kesintisiz veri koruma sağlayarak yenilikçi çözümler sunan Veeam Software, Veeam Availability Suite ürününü duyurdu. Veeam Availability Suite ile Veeam, tüm uygulamalara ve verilere istenilen zaman ve yerden ulaşılabilmesini sağlayan bir çözüm sunuyor. Bu sayede Veeam, geleneksel veri koruma ve yedekleme sistemlerinin hiçbir zaman yapamayacağı bir çözüm kategorisine liderlik ediyor: Kesintisiz hizmet sağlamak.

Geleneksel sistemler, uygulama ve verilere kesintisiz bir şekilde ulaşabilmek ve saniyeler içinde kurtarabilmek için büyük ölçüde yatırıma ihtiyaç duyuyor. Bu tür büyük yatırımlar sadece birkaç uygulamayı düzeltebiliyor. Geri kalan çok büyük bir bölümü ise birçok saat ve güne ihtiyaç duyan, kabul edilebilir zaman ve veri kaybının yüksek olduğu geleneksel yedekleme sonuçlarıyla hizmet veriyorlar. Bu da kesintisiz çalışmanın ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyor. Bu kullanılabilirlik boşluk ilk kez Veeam’in tüm uygulamalar ve veriler için kabul edilebilir zaman ve veri kaybını 15 dakikanın altına indiren yeni çözüm kategorisi Modern Veri Merkezleri İçin Kesintisiz Veri Koruma ile dolduruluyor. Veeam Availability Suite, bu kullanılabilirlik boşluğunu beş anahtar etkinleştirme kapasitesiyle dolduruyor:

veeamlogo

  • Yüksek Hızlı Kurtarma: BT’nin hızlı kurtarmadan beklediği herşeyi tam BT’nin istediği gibi yapıyor. Veeam’in yaptığı kurtarmaların yüzde 96’sı, öngörülen zaman kaybını içeren hizmet seviyesi anlaşmalarının içinde yer alıyor. Rakip çözümler ise sadece yüzde 78’i için garanti verebiliyorlar.
  • Veri Kaybı Önleme: Hemen hemen hiç durmadan verileri koruyor ve devamlı felaket kurtarma hizmeti veriyor. Veeam müşterilerinin yüzde 83’ü daha önce kullandıkları yedekleme uygulamalarından çok, şu an kullandıkları yedekleme uygulamasıyla kendilerini güvende hissettiklerini belirtiyorlar.
  • Garantili Koruma: Her dosyanın, uygulamanın ya da sanal sunucunun daima garantili bir şekilde korunmasını sağlıyor. Veeam müşterilerinin yüzde 71’i yedeklemenin diğer çözümlerle karşılaştırıldığında daha çok güvenilir olduğunu belirtiyorlar.
  • Risklerin Düşürülmesi: Veeam Sanal Laboratuvarı’nda oluşturulan ürünün aynısı, test ortamında yeni uygulama düşük risk özelliğiyle yedekleme ve kopyalama sistemleri için yapılan yatırıma değer katıyor. Veeam kullanıcılarının yüzde 66’sı izleme, raporlama ve kapasite planlama özelliklerinin diğer çözümlerden çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. 
  • Tam Görünürlük: Konuların operasyonları etkilemeden önce proaktif şekilde izlenmesi ve uyarılması da ürünün özelliklerinden. Veeam’in izleme ve raporlama cihazlarını kullananların yüzde 71’i, diğer çözümlerle karşılaştırıldığında risklerin daha çabuk farkına vardıklarını belirtiyorlar.

Veeam Availability Suite,  modern sanallaştırma, depolama ve bulut teknolojilerine değer katarak ve EMC, HP ve NetApp gibi tedarikçilerden lider depolama çözümleriyle derin bir şekilde entegre olarak modern veri merkezi için kritik etkinleştirme teknolojisi sağlıyor.

Yeni Veeam Availability Suite v8 aşağıdaki özelliklere sahip:

  • NetApp Entegrasyonu: Veeam’in  NetApp SnapShot’ta yarattığı yedekleme, her 15 dakikada ya da daha kısa bir zamanda gerçekleşiyor ve üretim ortamında hiçbir etki bırakmıyor. Patent bekleyen teknoloji, rakip firmalardan 20 kat hızlı bir şekilde yedeklemeleri gerçekleştiriyor. Depolama Ekran Görüntüleri için Veeam Explorer, NetApp SnapShot, SnapMirror ve SnapVault üzerinden ücretsiz sanal makine, misafir dosyası ve uygulama nesnesi kurtarması sağlıyor.
  • EMC Data Domain Boost Entegrasyonu: 10 kattan fazla yedekleme dosya değişimine imkan vererek yedekleme penceresini gözle görülür şekilde azaltıyor ve yüzde 50’ye kadar daha hızlı tam yedekleme için de yüzde 99’a kadar daha az ağ bant genişliğine ihtiyaç duyuyor. Fiber kanal bağlantı desteği veri alan adı için LAN ücretsiz yedeklemeyi etkinleştiriyor.
  •  Microsoft SQL için Veeam Explorer: Kullanıcıların hızlı bir şekilde orijinal yerlerinde ya da yeni bir alanda bağımsız veritabanları oluşturmalarını sağlıyor. Bunun içinde, işlem bağlantı yedeklemesi ve okuması sırasında düşük kurtarma zamanı, herhangi bir anda ya da belli işlemleri yaparken bile veri tabanlarının tam onarımını sağlama da yer alıyor.
  • Kopyaların Artırımı: Yeni versiyon kopyalama işlemlerinin içinde yer alan WAN Hızlandırıcısı; sanal altyapının aksine kullanıcıların yedekleme dosyalarından kopyalama yapmalarına olanak veriyor. Ayrıca, BT yöneticileri yeni görev planlarını geliştirip, hiçbir veri kaybına yol açmadan veri merkezi taşınmalarına olanak tanıyacak planlanmış görevleri gerçekleştirebiliyor ve bunu da kabul edilebilir zaman kaybını daha da aşağıya çekerek yerine getiriyorlar.
Türk Telekom İle Şirketlere Her Yer Türkiye