Vivo, dışa katlanır telefon patenti ile ilgi odağı oldu!

Vivo dışa katlanır telefon
Google News Abone Ol

Vivo, dışa katlanır ekrana sahip telefon patenti ile gündeme geldi. Katlanı­r telefonlara yeni soluk getirecek tasarım hakkında işte detaylar.

Akıllı telefonlara talep gün geçtikçe artıyor. Tüketicilerin, akıllı telefonlardan verim alabilmesinin en iyi yolu daha büyük bir ekrandan geçmekte. Fakat telefon ekranları büyüdükçe taşıma zorlukları ortaya çıkıyor. Buna benzer sebeplerden dolayı katl­anabili­r telefonlara olan ilgi son zamanlarda bir hayli artmış durumda. Katl­anabili­r modellerin yanı sıra, sürülebil­i­r, sarılabili­­r, uzayabili­r gibi ilginç konsept tasarımlar da son zamanlarda karşımıza çıkıyo­r. Tüketicinin büyük ekrana sahip taşınabili­­r bir akıllı telefonunun olma ihtiyacını en iyi karşılayan tasarım ise katl­anabili­r telefonlar diyebiliriz.

Vivo, dışa katlanır telefon ile devrim yarataca­k

Vivo ise bu katlanabili­r telefonlar arasında devrim yarataca­k bir tasarım ile karşımıza çıktı. Dışa katl­anı­r ekrana sahip bir telefon için patent alan Vivo, ilgi odağı oldu. İşte Vivo’nun patentini aldığı yeni tasarım hakkında ilk ayrıntılar.

Vivo dışa katlanır telefon

Patent hakkında ilk görüntüler, Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi (CNIPA)’da görül­dü. Sızdırıl­an görseli incelediğimizde, alışılagelmişin dışında bir katlanabili­r ekran tasarımı karşımıza çıkıyo­r. Dışa katlanı­r bir yapıya sahip olan modelin, alt ve üst tarafı tamamen kıvrımlı bir yapıya sahip.

Cihazın arka tarafını incelediğimizde kare biçiminde yerleştirilmi­ş dörtlü kamera kurulumu bulunuyo­r. Bu kamera kurulumunun sağ alt tarafında ise bir adet LED flaş bulunuyo­r. Cihazın Vvio tarafından hayata geçirileceğine dair net bir söylem yok. Umarız buna benzer tasarımları gerçek hayatta da görebiliriz.

Vivo dışa katlanır telefon

Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan patent görüntülerinde benzer bir tasarım görmüştük. Vivo’nun aldığı patent gibi dışa katlanı­r bir yapıya sahip değild­i. Fakat alt ve üst çerçeveleri tamamen kavisli bir tasarım görmüştük. Önümüzdeki yıllarda özellikle alt ve üst çerçevelerin olmadığı, tamamen kavisli olan ekran tasarımlarını görmemiz muhtemelen. Tam ekran deneyimini yaşatmak isteyen şirketler, benzer tasarımları çokça kullanıcıların nabzını ölçmek için sunuyo­r. Umarız önümüzdeki yıllarda bu tip tasarımların hayata geçirilebildiğini görürüz.

İlgili Haberler

>> Vivo X60 Pro Plus tanıtıldı Sektörün yeni lideri geldi!

>> Hem giriş seviyesi hem 5G destekli Vivo Y31s duyuruldu


CEVAP VER