vivo OriginOS için kolları sıvadı yakında geliyor

OriginOS
Google News Abone Ol

Çinli üretici Vivo, OriginOS arayüzü için kolları sıvadı. Peki, yeni arayüz Vivo telefonlarına ne gibi yenilikler kazandıracak?

Vivo bugün, OriginOS arayüzünün yakında geleceğini gösteren resmi bir teaser yayınladı. Vivo ayrıca, OriginOS’un bazı tasarım öğelerini gösteren bazı resimleri paylaştı. Çinli üreticiye göre, bu sistemi tamamen cilalamak bir yıl sürdü. Vivo’nun yeni arayüzü yeni bir stile sahip olacak ve büyük değişiklikler ile gelecek.

Ek olarak, yeni sistem ayrıca Android ve Origin masaüstü bilgisayarları da destekleyecek. Arayüz masaüstü bilgisayarlar için farklı tasarım stillerine sahip olacak kullanıcılar ikisi arasında kolayca geçiş yapabilecek.

OriginOS nasıl olacak?

iQOO ürün yöneticisi yeni Vivo arayüzünün bir Apple tasarımcısı tarafından tasarlandığını ve çok şeyin değiştiğini açıkladı.

Vivo; Vivo 2020 geliştirici konferansını 19 Kasım’da Shenzhen’de resmi olarak düzenleyeceğini duyurdu. Bu konferansta yeni işletim sistemi, uygulamalar, oyunlar, iş birliği, teknoloji, loT ve diğer yönleri açıklanacak. Bu konferansın teması “Özgün Her Şey” olacak.

Vivo, daha fazla geliştiriciyi kazanmak için sağlıklı bir açık hizmet ekosistemi oluşturmaya çalışıyor ve karşılıklı fayda ve ortak yaşam temelinde birlikte mükemmel bir platform oluşturmaya çalışıyor.

OriginOS

OriginOS’un birebir çevirisi “orijinal işletim sistemi” anlamına geliyor. Şirket bize bu sistemin orijinal olduğunu ve çalışmalarını sıfırdan içerdiğini anlatmaya çalışıyor. Ayrıca yeni nesil Vivo UI’nin oldukça farklı olduğu konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor.

Vivo, geçtiğimiz günlerde 6G geliştirmeye odaklanan “harici iletişim” toplantısını gerçekleştirdi. Vivo İletişim Araştırma Enstitüsü dekanı Qin Fei, Vivo’nun şu anda 6G araştırmasına başladığını söyledi. Şirket şu anda bazı senaryolar ve anahtar teknolojileri araştırıyor. Qin Fei’nin görüşüne göre, cep telefonları, AR / VR gözlükleri ve robotlar 6G çağında dijital bir yaşam inşa etmek için önemli ürünler olacak.

Türkiye pazarında da faaliyet gösteren Vivo’nun 2021 planları gümbür gümbür ilerliyor. Apple gibi kendi ekosistemini oluşturmak isteyen Vivo’nun oldukça fazla umut vadettiğini söyleyebiliriz. Bakalım son dönemde yıldızı parladıkça parlayan vivo, 2021’de pazar payını yükseltebilecek mi?

İlgili Haberler

>> Xiaomi OPPO ve vivo Samsung Exynos kullanacak

>> Vivo X51 5G, dudak uçuklatan fiyatıyla duyuruldu!


CEVAP VER