Vivo X Fold 2 Kamerada Şov Yapacak!

Vivo X Fold 2

Vivo X Fold 2 modelinin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri rotaya çıktı. Kamera tarafında Zeiss üretimi lens kullanacağı haberi, hayranları heyecanlandırdı.

Son yıllarda farklı telefon formlarının karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle katlanabilir telefon piyasasında her yıl farklı modeller tanıtılıyor. Fakat katlanır akıllı telefon piyasasının başına Samsung’un olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Huawei, Mate X ve Mate Xs modelleri ile kullanıcıların karşısına çıksa da, söz konusu modellerin Samsung’un katlanabilir forma sahip akıllı telefonları kadar ilgi görmedi. Toplamda 6 model ile karşımıza çıkan Samsung, Galaxy Z Fold ve Z Flip serileri ile piyasaya yön vermeye devam ediyor. Vivo’nun ise yeni katlanır modeli X Fold 2 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde hakkında birçok sızıntıya şahit olduğumuz modelin, bazı tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri de sızdırıldı. İşte özellikle Zeiss imzalı lensi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Vivo X Fold 2 Kamerada Şov Yapacak!

Vivo X Fold 2 önümüzdeki ay piyasaya sürülecek. Yakın zamanda bir Vivo temsilcisi, şirketin Boao forumlarına katılımının bir parçası olarak cihazı tanıttı. Yeni katlanabilir kırmızıdır ve yalnızca üç kamera ve bir LED flaşın görülebildiği dairesel bir kamera kurulumuna sahip. Vivo X Fold 2, önceki Vivo katlanabilir kameraların genel tasarımını takip ediyor. Fakat 311 gram ağırlığında olduğu için kendisine yakın olan rakiplerinden oldukça hafif olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo X Fold 2

Üçlü kamera, vivo X90’dan ödünç alınan 50 MP ana kameraya sahiptir. (Sony IMX866 sensör, f/1.8 diyafram, OIS ve V2 ISP ). Diğer iki kameranın ise 12 MP Sony IMX663 sensörlere sahip olduğu söyleniyor. Vivo X Fold 2, üç Zeiss kamera ile kırmızı renkte duyuruldu. İçerideki ekranın 1440p çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip bir Samsung E6 AMOLED olması bekleniyor. Sızıntıcı, her iki panelin de iki ekran altı parmak izi tarayıcısına (her ekran için bir tane) sahip olduğunu öne sürüyor. Ortaya çıkan görsellere bakacak olursak bu görüntülerden, güç düğmesinin sensör işlevi görmeyen normal bir düğme olduğunu anlıyoruz.

İlgili Haberler

>> iOS 17 Geliyor! İlk Tarih Belli Oldu! Peki Ne Gibi Özellikler Bekleniyor?