Vivo Y78+ Geliyor! Dikkat Çekici Özellikleri Var

Çinli teknoloji şirketi Vivo, yakın zamanda yeni V27 ürün ailesini görücüye çıkarmıştı. Şimdi de Vivo Y78+’a dair ilk bilgiler geldi. Evet, şu sıralar Çinli şirketin hızlı hareket ettiğini söylemek mümkün.

Vivo Y78+, Çin’in TENAA sertifikasyon sitesinde görüldü. V2271A model numarasıyla listelenen model, bir sürpriz olmazsa sadece Çin pazarına özel olarak satışa sunulacak. “Bunun bizi ilgilendiren kısmı nedir? derseniz, ürünün farklı bir model ismiyle diğer pazarlarda, haliyle ülkemiz Türkiye’de de satışa sunulma ihtimali var.

Bir diğer söylenti bilgi ise, bu modelin daha uygun fiyatlı sürümü, yani vivo Y78’in uluslararası pazarda satışa sunulacağı yönünde.

Peki Vivo Y78+’a dair elimizde ne gibi bilgiler var?

PriceBaba sitesinde yer verilen ve henüz resmi boyutta olmayan bilgilere göre ürün, en az 4900mAh pille gelecek. Buna ek olarak arka tarafta yapay zekâ destekli üçlü kamera kurulumundan söz ediliyor, ama detaylar henüz belli değil.

Beklentilerin devamında, bu telefonun en az FHD+ çözünürlüklü bir ekranla geleceği bildiriliyor. Ekran boyutu muhtemelen 6.5 inç olacak ve LCD teknolojisi tercih edilecek.

“Peki çipset tarafında neler var?” derseniz, MediaTek’in çözümünden bahsediliyor, ama net bir model ismi henüz paylaşılmamış.

Telefonda 5G bağlantı teknolojisinin de kullanılacağını ekleyelim. En azından an itibarıyla söylenti boyutundaki bilgiler bunu işaret ediyor.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Vivo Y78+ Geliyor! Dikkat Çekici Özellikleri Var

Vivo, Türkiye yatırımlarını artırıyor!

2021 yılında Türkiye’de toplam 20 milyon dolarlık yatırımla hizmete giren fabrikasında yeni üretim bantlarını devreye alarak kapasitesini artırmayı ve daha fazla kişiyi istihdam etmeyi planlıyor.

Şirketin Gebze’de bulunan üretim tesisi, fiyat avantajı sağlayan pek çok yeni modelin üretim üssü olacak. Öte yandan şirket, giriş ve orta segmentteki telefonlarında iki büyük Android güncellemesinin geleceğinin de sözünü şimdiden veriyor.

Vivo Türkiye CMO’su Ertan Şensoy, şu bilgileri paylaşıyor:

“Ülkemizde ilk defa tüketicilere giriş ve orta segmentteki modellerde Android güncelleme garantisi sunuyoruz. Bu bizim cihazlarımıza, üstün kaliteli üretim süreçlerimize ve çıktılarına duyduğumuz güvenin bir ispatı. Ayrıca resmi satış kanalımız myvivoshop.com üzerinden alışveriş yapan müşterilerimize 2 yıl zorunlu üretici garantisine ek olarak 1 yıl ücretsiz üretici garantisi sunduğumuzu da hatırlatmak isterim.”

İlgili Haberler

>> Yapay Zekâlı Yeni Bing’i Hemen Deneyebilir, Sohbet Etmeye Başlayabilirsiniz!