Yapay Zekâlı Yeni Bing’i Hemen Deneyebilir, Sohbet Etmeye Başlayabilirsiniz!

Yapay zekâlı yeni Bing, merak ettiğiniz konuları internette araştırmanız ve hatta istediğiniz an sanki karşınızda biri varmış gibi sohbet edebilmenize imkân sunan bir sohbet botu. Microsoft’un yakın zamanda tanıttığı bu yeni özellik, an itibarıyla herkes tarafından deneyimlenebiliyor. Nasıl mı?

Yapay zekâlı yeni Bing’i deneyimlemek oldukça kolay. Bundan birkaç gün önce denemek için başvuru yaptığınızda, sistem sizi “bekleme listesine” alıyordu. Artık beklemek yok. Direkt deneyim alanına geçiş yapabilirsiniz.

Yeni Bing’i deneyimleyelim!

Deneyimleyebilmek için atmanız gereken birkaç basit adım var. Hemen başlayalım!

Öncelikle Microsoft Edge tarayıcınızı açmalı ve güncel sürümün yüklü olduğundan emin olmalısınız. Edge, zaten tüm PC’lerde ön yüklü olarak gelen bir tarayıcı. Bu sebeple bulmakta zorluk yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Sonrasında, bu adrese gidin ve sol alt kısımda yer alan “Bekleme listesine katılın” butonuna tıklayın.

Yapay Zekâlı Yeni Bing'i Hemen Deneyebilir, Sohbet Etmeye Başlayabilirsiniz!

Burada, Microsoft e-mail adresinizi (Hotmail ya da Outlook) kullanarak login olmanız gerekiyor.

Sonrasında karşınıza, “Yeni Bing ile tanışın” ekranı gelecek ve hemen altta da “Chat Now”, yani “Sohbete Başla” butonunu göreceksiniz. Ona tıklayarak sohbete başlayabilirsiniz.

Evet, hepsi bu kadar!

Yapay Zekâlı Yeni Bing'i Hemen Deneyebilir, Sohbet Etmeye Başlayabilirsiniz!

Yeni Bing ile ChatGPT arasında ne gibi farklar var, kısaca deneyimlerimizi özetlemek gerekirse…

ChatGPT, hem ücretsiz hem de ücretli gelişmiş sürümlere sahip ve daha gerçekçi detaylar sunabiliyor. Ayrıca, çoğu zaman daha hızlı ve detaylı cevaplar verebiliyor.

Bing ise, henüz emekleme aşamasında gibi. Verdiği cevapların bazıları fazla “yapay” hissi uyandırıyor. Sanki Google’a bir şey yazmışsınız da direkt arama sonuçlarını görmüşsünüz gibi.

Öte yandan sistem, verdiği hemen her cevapta gülen yüz emojisi kullanıyor ve basit ya da daha detaylı cevap tercihleriniz doğrultusunda hareket edebiliyor. Sohbet süreniz dolduğunda, ekranı temizleyerek yeni bir sohbet başlatabiliyorsunuz.

Yukarıdaki görselden de fark edeceğiniz üzere, istediğiniz an size güzel şiirler de yazabiliyor. Gerçi bu, duygu dünyasını alt üst edebilecek bir seviyeye gidebilir. Öyle ya, değer verdiğiniz birine “Sana şiir yazdım” diyerek sakın Yeni Bing’in dörtlüklerini yollamayın.

İlgili Haberler

>> TikTok Yasaklanacak mı? ABD Başkanı Joe Biden Ne Diyor?