VMware Kubernetes güvenlik Çözümü Sunan Octarine Firmasını satın alıyor

VMware Kubernetes güvenlik Çözümü Sunan Octarine Firmasını satın alıyor

Google News Abone Ol

VMware, Kubernetes güvenlik çözümü sunan Octarine firması ile uzun bir süredir görüşmelerini devam ettiriyordu. Firmanın departmanlarından önemli bir bölümünü kendi bünyesine katan şirket, artık kesin olarak satın alma çalışmalarını bitirdi. Birçok kişi VMware şirketinin ne yapmaya çalıştığını tam olarak anlamasa bile, aslında izlediği strateji son derece açık.

Hiçbir zaman tam olarak güvende olmadığımız günümüz dünyasında özellikle dijital alan büyük riskler taşıyor. Herhangi bir standart akıllı telefonda yaşanacak güvenlik açığı bile, birçok bilginin sızmasına yol açabilir. Peki bir de devasa şirketlerin bulut sistemlerinde bulunan bilgilerinin çalındığını bir düşünsenize. Bu gerçekten de korkunç bir tablo ortaya çıkaracaktır. VMware böyle bir sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalarını hızlandırdı.

VMware Kubernetes daha fazla güvenlik sunacak

Tanımayanlar için öncelikle VMware şirketinden kısaca bahsedelim. Bulut sistemleri üzerine çalışmalar yürüten bu firma, günümüzün en büyükleri arasında yer alıyor. Özellikle de güvenlik konusunda büyük hassasiyete sahip olması onu çok daha tercih edilir konuma yükseltiyor. VMware, Kubernetes sistemlerinde güvenliği artırabilmek için yeni önlemler alıyor. Bunlardan birisi de bulut alanında güvenlik önlemlerini geliştiren Octarine şirketini satın almak oldu.

VMware Kubernetes güvenlik

Kaliforniya ve Tel Aviv’de üsleri bulunan Octarine şirketi, hızlıca uyum sağlamasıyla biliniyor. Carbon Black iç güvenlik stratejisinde uyum sağlayan firma, böylece VMware uygulamalarına hemen adapte olabiliyor. Octarine CEO’su Shemer Schwarz VMware Kubernetes birleşmesi için, “Şimdiye kadar başardıklarımızla gurur duyuyoruz, ancak yol haritamızda planladığımız çok daha fazlası var. Ayrıca, müşterilerimize daha fazla değer katmak için platform işlevlerimizi genişletmeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Microsoft Build 2020’de tanıtılan 4 büyük Azure duyurusu

Genel müdür ve VMware’in güvenlik bölümü kıdemli başkan yardımcısı Patrick Morley, “İş yüklerini korumak, her kuruluş içindeki uygulamaların ve verilerin güvenliği için kritik öneme sahiptir. Octarine’in inovasyonunu VMware güvenlik portföyüne dönüştürmek, ekibimize müşterilerimiz için güvenliği daha da basitleştirmek ve iyileştirmek için büyük bir fırsat sunacak” diyerek memnuniyetini ifade etti. VMware Kubernetes sistemleri artık eskisine oranla çok daha güven verici olacak. Muhtemelen ilerleyen dönemlerde firmanın daha da güvenli hale gelmiş olması müşteri sayısını artıracaktır. Peki siz bu satın alma ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER