VMware, vCloud Air Ağı’nı Tanıttı


VMware, hibrit bulutun avantajlarını artırmayı düşünen kurumlara daha fazla seçenek ve esneklik sağlayacak olan VMware vCloud Air Ağı’nı duyurdu.

100’den fazla ülkede 3.800’den fazla VMware Hizmet Sağlayıcı iş ortağıyla VMware teknolojilerini temel alan dünyanın en geniş onaylı bulut hizmetleri ağı olan VMware vCloud Air Ağı, şirketin VMware Hizmet Sağlayıcı Programı’nı (VSPP) geliştiriyor ve büyütüyor.

Şirket VMware vCloud Hybrid Service’i de VMware vCloud Air olarak yeniden konumlandırdı. Bu isim değişimi, VMware’in hibrit bulut platformundaki kurumlara değer kattığı Hizmet Olarak Altyapı, Hizmet Olarak Masaüstü, Hizmet olarak Felaket Kurtarma gibi çözümleri vermekteki sözünü pekiştiriyor. VMware’in gelecek dönemde hizmet olarak sunacağı çözümler, bu stratejiyle aynı çizgide olması için “Air” markasını taşıyacak.

VMware vCloud Air’in (önceki adıyla VMware vCloud Hybrid Service) 2013’teki duyurusundan bu yana hibrit buluta en hızlı yol sağladığı A.B.D., Avrupa ve Asya – Pasifik işletmelerindeki küresel yaygınlığını hızla artırdı. A.B.D, İngiltere ve Japonya’daki sekiz veri merkeziyle vCloud Air’i Japonya’ya getiren SoftBank Telecom Corp. ve SoftBank Commerce & Service Corp. (SoftBank C&S) ile gerçekleştirdiği ortaklıkla Asya – Pasifik bölgesine hibrit bulutu genişlettiğini duyuran şirket Beijing’te dünya çapında hibrit bulut hizmeti inşa etmek için China Telecom ile de ortaklık yaptı.

vCloud Air

VMware vCloud Air Ağı: Onaylı, Yerel Bulut Hizmetleri

VMware vCloud Air Ağı, kurumları yüksek hizmet esnekliği, küresel bulut hizmetleri ve VMware vCloud Air ya da VMware vCloud Air Ağı Hizmet Sağlayıcı ekosistemimizden seçebilecekleri pek çok seçenekle destekliyor. VMware vCloud Air Ağı’nda kurumlar VMware vCloud Air veya VMware vCloud Air Ağ hizmet sağlayıcıları arasından seçecekleri yeni bir iş ortağı markalama sistemi kullanabiliyorlar. “Hizmet olarak Altyapı (IaaS) ile Güçlendirilmiş” olarak belirlenmiş hizmet sağlayıcılar, kurucu nitelikteki teknolojileri olarak VMware vSphere tabanlı bulutlara sahipler.

“Hibrit Bulutla Güçlendirilmiş” iş ortakları, hizmetlerini kurum ortamı ve iş ortağı bulutu arasında çift yönlü iş akışını sağlamak için VMware vCloud Director kullanarak onaylatıyorlar. “Horizon Hizmet olarak Masaüstü (DaaS) ile Güçlendirilmiş” iş ortakları da, bulutlarını hizmet olarak masaüstü konuşlandırmalarını desteklemek için onaylatıyorlar. VMware ayrıca vCloud Air hizmetleri tabanlı ek iş ortağı bulut hizmetlerini tanıtmak için gelecek dönemde markalama onayları da sağlayacak.    

TP-LINK’ten Yepyeni WiFi Menzil Genişletici