VMware’den Uygulama ve Sanal Masaüstlerine Tek Platformdan Erişim İçin Yeni Çözüm: Horizon 6

VMware, çalışanlarının istedikleri cihazla istedikleri yerden kolay ve güvenli erişimini sağlamak için uygulamalarını ve şirket masaüstlerini dönüştürmek isteyen kurumlar için yeni çözümü Horizon 6’yı pazara sundu. Horizon 6, geleneksel ve fiziksel masaüstleriyle neredeyse aynı bütçeye, çalışanlara şirket uygulamaları ve masaüstlerine kendi cihazlarından ulaşabilecekleri ve yönetebilecekleri kapsamlı ve hesaplı bir çözüm sunuyor.

Sanallaştırma ve bulut altyapısında dünya lideri VMware, tek bir platform üzerinde yayınlanan uygulama ve masaüstlerine erişim sağlayan tümleşik çözümü VMware Horizon 6’yı duyurdu. Horizon 6, fiziksel masaüstleri ve dizüstleri, sanal masaüstleri ve uygulamaları ve çalışanların PC’leri de dahil olmak üzere her çeşit kurumsal uygulama ve masaüstünün merkezi yönetimini sağlayan sektörün en kapsamlı masaüstü çözümü.

VMware Horizon 6’nın sahip olduğu uygulama tedarik yenilikleri, veri merkezinden – cihaza yönetim, depolamayı en uygun hale getirme ve esnek melez tedariği şirketlerin masaüstlerinin ve uygulamalarının daha kolay ve hesaplı bir şekilde ulaştırılmasını, korunmasını ve yönetilmesini sağlıyor. Laptop’lar, tabletler, akıllı telefonlar ve çalışanların sahip olduğu çeşitli cihazlar gibi farklı erişim noktaları, BT bölümleri üzerinde herhangi bir kayba uğramadan yüksek düzeyde hizmet ve erişim sağlamaları konusunda baskı yapıyor.

VMware Horizon 6, Windows uygulamaları ve masaüstlerini yönetmeyi kolaylaştırıcı bir yaklaşımla BT’yi güçlendirecek ve basit bir çözümle entegre edilecek yeni becerilerle tanıştırıyor. Horizon 6 ile şirket uygulamaları ve Windows işletme sistemleri merkezi olarak yönetiliyor. Böylece güncellemeler hızlı ve öngörülebilir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ek olarak, Horizon 6 tüm masaüstlerinin ya da sadece uygulamaların son kullanıcılara esnek bir şekilde ulaştırılmasını sağlıyor:

 • Sanal olarak farklı yerlerden ve cihazlardan erişim
 • Fiziksel olarak online ve offline erişim için tüm masaüstü imajını son kullanıcı laptoplarına senkronize etmek
 • Şirket uygulamalarının ve verilerinin güvenli konteynerler içinde, Bireysek PC’lere dağıtımını sağlıyor

Ayrıca VMware Horizon 6, merkezileştirilmiş kullanıcı arayüzünden, şirket uygulamalarına erişim için devamlı ve self-servis kullanıcı deneyimi sağlıyor.vmware-horizon6

VMware Horizon’un yeni özellikleri şöyle:

 • Tek Platform Üzerinden Ulaşılacak Uygulamalar ve Sanal Masaüstü: VMware Horizon 6, cihazlar ve lokasyonlar üzerinden Windows uygulamalarına, RDS-tabanlı masaüstlerine ve sanal masaüstlerine çabuk ulaşımı, kolaylaştırılmış yönetimi ve son kullanıcı yetkilendirmesini sunuyor. Tüm bu yeni beceriler Pazar lideri VDI çözümünün geliştirilmiş versiyonu ve tek bir platform olan VMware Horizon View üzerine inşa ediliyor.
 • Basitleştirilmiş Erişim İçin Birleşik Çalışma Alanı: VMware Horizon 6’le, son kullanıcılar tüm uygulamalara ve masaüstlerine tek bir birleşik çalışma alanı üzerinden erişebiliyorlar. Birleşik çalışma alanı, veri merkezleri üzerinde ya da cihazlarda, web, SaaS uygulamalarında, RDS’teki uygulamalardaki sanallaştırılmış uygulamalara ve Citrix XenApp gibi tek bir bağlantı deneyimiyle ulaşılabilecek üçüncü parti platformlarındaki uygulamalara ulaşabilmeyi destekliyor.
 • VMware Virtual SAN ile Depolama Optimizasyonu ve SDDC’den Ulaşım: VMware Horizon 6, SDDC için uyumlu ve entegre hale getirilmiştir. Bu çözüm VMware Virtual SAN’ın entegre yönetimini sağlıyor, bu da lokal depolama alanı kullanarak sanal masaüstlerinin depolama harcamalarını gözle görülür şekilde azaltıyor. Bu yenilikle Horizon 6’e sahip olan sanal masa üstlerinin harcaması fiziksel masaüstleri kadar oluyor.
 • Kapalı Döngü Yönetimi ve Otomasyonu: VMware Horizon 6, uçtan uca görünürlüğe ve veri merkezinden cihaza otomasyonu için yeni beceriler sunuyor. Yeni VMware vCenter Operations for View tek konsol içinde sağlık ve risk taraması, proaktif son kullanıcı deneyimi taraması ve veri merkezinden cihaza derin teşhisi sunuyor. Horizon 6 ayrıca otomasyon ve self-servisi destekliyor, BT’nin içerikteki iş akışını ve otomatikleştirilmiş altyapı tedariğini kullanarak masaüstleri ve uygulamaları isteyebilecek iş kolu kullanıcılarına sağlamasına izin veriyor. Bu kapalı döngü yönetimi ve otomasyon vCloud Automation Center yönetim konsolu ile entegre durumda. Bu da vCloud Suite sahibi olan kurumların Horizon 6 ile başlamasını kolaylaştırıyor.
 • Sanal, Fiziksel ve Çalışanların Sahip Olduğu PC’lerin Merkezi İmaj Yönetimi: VMware, tek ve entegre bir çözümden sanal, fiziksel ve çalışanların sahip olduğu PC’lerin merkezileştirilmiş imaj yönetimini sunuyor. BT yöneticileri, güncelleştirilmiş VMware Mirage kullanarak istenen işletme sistemi ve uygulamalara sahip basit bir masaüstü tasarlayabiliyor, bunu son kullanıcı ihtiyaçlarını temel alan tüm organizasyona ya da bir departmandaki son kullanıcılara ulaştırabiliyor.
 • Melez Bulut Sağlanması: VMware Horizon 6, aynı üst düzey son kullanıcı deneyimiyle sahip olunan bulut üzerinde, hizmet sağlayıcı ortak bulutu üzerinde ya da VMware vCloud Hybrid Service üzerinde çalışan sanal masaüstlerine ve uygulamalara sorunsuz bir şekilde bağlanan yeni bir istemci sunuyor. Bu esneklik kurumlara Horizon 6’i melez bulut üzerinden yükleme becerisi veriyor. Böylece ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak işletmenin sahip olduğu ve açık bulut tabanlı altyapı arasında dengeyi sağlıyor.

Modern Yükleme Modellerini Destekleyecek Yeni Sürümler

VMware müşterileri ihtiyaçları ve ortamlarındaki uygulamaları ve sanal masaüstlerine adapte olabiliyorlar. Kurumlara yönelik 3 sürüm bulunuyor:

 • Horizon View Standart Sürüm: Üst düzey kullanıcı deneyimini sağlayacak basit, yüksek performanslı, VDI tabanlı sanal masaüstü sağlıyor.
 • Horizon Gelişmiş Sürüm: Tüm uygulamaları ve masaüstlerini yönetmek ve ulaşmak için VMware Virtual SAN’daki optimize edilmiş depolama alanı kullanan fiziki ve sanal uygulamalar ve masaüstleri için en düşük maliyetli çözümü, merkezi imaj yönetimini ve birleşmiş çalışma alanını sunuyor.
 • Horizon Şirket Sürüm: Melez bulut esnekliği için gelişmiş bulut benzeri otomasyon ve yönetim becerisine sahip masaüstleri ve uygulamaları için buluta hazır çözüm sunuyor.