IBM ve VMware, işbirliklerini bir adım daha ileri taşıyor

IBM ve VMware, işbirliklerini bir adım daha ileri taşıyor

PAYLAŞ
IBM ve VMware

VMworld Europe 2018’de, IBM ve VMware; kurumsal hibrit bulut çözümlerinin hayata geçirilmesini hızlandırmak ve müşterilerin yeni iş değerlerini yakalamasına yardımcı olmak için sundukları yeni çözümlerini tanıttı.

Kritik VMware iş yüklerinin IBM Bulut’a geçirilmesine ve genişletilmesine yardımcı olacak yeni IBM Hizmetleri ve işletmelerin uygulamalarını Kubernetes ve konteynerlerle modernleştirmesine olanak tanıyan yeni entegrasyonlar bunlardan bazılarıydı.

IBM ve VMware ortaklığı, Banca Carige ve CNH Industrial dahil olmak üzere 1.700’den fazla şirketin VMware çözümlerine yönelik IBM Cloud’u kullanmasına yardımcı oldu.

Ovum’un yaptığı araştırmaya göre, iş süreçlerinin yüzde 20’si halihazırda bulutlara taşınmışken, iş açısından kritik önem taşıyan iş yüklerinin ve hassas verilerin yüzde 80’i, halen performans ve yasal gereklilikler nedeniyle şirket içi veri tabanlarında çalışıyor. İşletmeler, çoklu bulut ortamında uygulama geliştirmek, çalıştırmak ve dağıtmak için açık ve hibrit bir bulut yaklaşımına gereksinim duyar. IBM ve VMware, işletmelerin cihaz yenileme, yeniden kurulum ve güvenlik politikalarının yeniden tasarlanması nedeniyle ekstra maliyet ve risklere maruz kalmadan hibrit bulutlara geçişlerini hızlandırmasına yardımcı olacak yeni çözümler sunuyor.

Gelen haberlere göre IBM ayrıca; kurumların bulut uygulamaları için operasyon kesintilerini önlemesine ve arızaları IBM Bulut bölgesi içinde otomatik olarak yönetmesine yardımcı olmak amacıyla, kritik nitelikteki VMware iş yükleri için tam otomatik; yüksek düzeyde kullanılabilir yönetilen küresel bulut mimarisi de sunuyor. Bu mimari, IBM Services tarafından yönetilecek ve IBM Cloud’un ABD, Avrupa ve Asya Pasifik’teki 18 erişim bölgesi genelinde kullanılabilecek.

VMware CEO’su Pat Gelsinger şunları söyledi; “VMware ve IBM ortaklığı gücünü, her iki şirketin başarılı yönlerinden alıyor. VMware, Fortune 100 listesindeki şirketlerin tümü dahil olmak üzere, bugün neredeyse bütün büyük işletmelerin güvenini kazanmış durumdadır. Bugün bu kuruluşlar, büyük ölçekli geçiş ve çift yönlü uygulama mobilitesine yönelik tasarlanan Hybrid Cloud Extension’ı kullanarak; iş yüklerini IBM’in küresel bulutunda kolayca ve güvenli bir şekilde erişime açabilir. Ortaklığımızdaki bu son gelişmelerle; müşterilerimizin IBM Cloud’daki (VM veya konteynerleştirilmiş, geleneksel veya kritik) herhangi bir uygulamayı taşınmasını, modernleştirmesini ve çalıştırmasını mümkün kılıyoruz.”

VMware, Workspace ONE platformundaki son yenilikleri tanıttı


CEVAP VER