Vodafone paket iptali nasıl yapılır? Detaylar burada!

Vodafone paket iptali nasıl yapılır? Detaylar burada!

Vodafone paket iptali

Vodafone paket iptali için yapacağınız işlemleri adım adım sizler için bir araya getirdik. Kullandığınız paketleri bu yöntem ile iptal edin.

Operatörler zaman zaman kullanıcılarına ek paketler sunabiliyor. Bu paketler, kullanıcıların mağdur olmaması adına bazen otomatik olarak tanımlanabiliyor. Örneğin; internet paketiniz bittiğinde kullanım aşımı olmaması için otomatik olarak minimumda 1 GB internet paketi hattınıza tanımlanabiliyor. Bu paketleri iptal etmek isteyenler de oluyor. Biz de bu haberimizde Vodafone paket iptali için yapacağınız işlemleri adım adım sizler için bir araya getirdik.

Vodafone paket iptali nasıl yapılır?

Vodafone da diğer operatörler gibi kullanıcılarına paketleri bitmesi durumunda mağdur olmamaları adına, ek paket tanımlama imkanı sunuyor. Bu ek paketler; SMS, dakika ve İnternet şeklinde yer alıyor. Bu paketler tanımalandıktan sonra iptal etmek isterseniz aşağıdaki yöntemi uygulayarak paketlerini iptalini sağlayabilirsiniz.

Faturalı ve faturasız hatlarda konuşma, internet ve SMS paketlerini Vodafone Yanımda Uygulaması’ndan, Online Self Servis’ten, 7000 Sesli Yanıt Servisi’ni ya da *7000#’i arayarak, Vodafone Müşteri Hizmetleri ve Vodafone Cep Merkezleri’nden iptal edebilirsiniz.

Vodafone’un mobil uygulamasını App Store veya Play Store’dan indirmeniz, kendi numara ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra ayarlar bölümünden otomatik olarak tanımlanan paketlerinizin iptalini sağlayabiliyorsunuz.

Kalan kullanım paketlerinizin hepsini anında öğrenmek istiyorsanız ise; OZET yazıp 7000 numarasına SMS olarak yollayın. Bu SMS’e cevap olarak detaylı kalan bilginiz size gönderilecektir.

Cep Telefonlarını Uçuracak Teknoloji 5G Türkiye’e Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Yukarıda paylaştığımız yöntem ile Türkiye dahil olmak üzere hem iç hem de dış faturalı ve faturasız kullanımlara uygun şekilde satın aldığınız paketleri iptal edebiliyorsunuz. 7 gün 24 saat müşteri hizmetlerini arayıp paketlerinizi de iptal ettirebilirsiniz.

Vodafone paket iptali

Ancak tüm dünyada yaşanan koronavirüs salgınından dolayı diğer firmalarda olduğu gibi Vodafone’un müşteri hizmetlerinde bazen aksaklıklar yaşanabiliyor. Bu yüzden müşteri hizmetlerine bağlanmak için uzun süre beklemek yerine online işlemler bölümünden paketlerinizi iptal ettirebilir veya tarife değişikliği yapabilirsiniz.

Size tavsiyemiz bu zorlu süreçte müşteri hizmetlerini çok acil bir durum olmadıkça, tarifeleri öğrenmek gibi kolayca internetten bulabileceğiniz bilgiler için rahatsız etmemeniz yönünde olacak.


5 YORUMLAR

  1. siz nasıl bi operatüsüz sabahtan beri tarife değiştirmeye çalışıyorum değiştiremiyorumm müşteri hizmetleri açmıyo ek palet alamıyorum deliricem ya şikayet edicem sizi her yere.

CEVAP VER