3 GSM operatöründen önemli işbirliği

3 GSM operatörü Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, yaptıkları iş birliğiyle abonelerinin BiP ve Yaay uygulamalarının internet kotasından düşmeden kullanabilecekler. İşte detaylar.

WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi ile birçok kullanıcı yeni mesajlaşma uygulaması arayışına geçti. Bunlar arasında BiP, Telegram ve Yaay gibi mesajlaşma uygulaması birçok yeni müşteri kazandı ve kazanmaya devam ediyor. Telegram, son günlerde 25 milyon fazla kullanıcının telefon yer kazandı.

Türkiye’nin 3 GSM operatör şirketi de kullanıcıların ilgisini çekmek için birlikte bir iş birliği içerisine girdiler. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone bu iş birliği ile kendi uygulamalarına daha çok kişiyi çekmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin üç önemli mobil operatör şirketi olan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, aldıkları ortak karar ile yerli bir mesajlaşma ekosistemi oluşturmak için iş birliği içine girdiler. Bu iş birliği sayesinde WhatsApp’a alternetif arayan tüketicilere yerli bir çözüm yolu göstermiş oldu.

3 gsm

Yaptıkları iş birliğine göre Turkcell kullanıcılara, Türk Telekom mesajlaşma uygulaması olan Yaay’ı, Türk Telekom kullanıcıları ise Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BiP’i internet kotasından harcamadan gönül rahatlığıyla kullanabilecek.

İngiliz operatör şirketi olan Vodafone ise bu iş birliği uygulamasına tek taraflı olarak dahil oldu. Vodafone, İletişim Pass paketi kullanıcıları hem BiP hem de Yaay kotalarından harcama yapmadan kullanabilecekler.

WhatsApp, yapmış olduğu açıklama ile ne Facebook’un ne de WhatsApp’ın kullanıcıların hiç şekilde yaptıkları konuşmaların göremeyeceğini bildirmiş olsa bile kullanıcılar başka mesajlaşma uygulamalarına yönelmiş durumda.

>>WhatsApp hesabınızı nasıl silebilirsiniz?