Volkswagen CEO’su Herbert Diess: Apple Car’dan Korkmuyoruz

Google News Abone Ol

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, bir Alman gazetesine yaptığı açıklamada Apple Car projesi hakkından konuştu. Ayrıca otomobil sektörünün tipik teknoloji sektörü olmadığını ifade etti. İşte detaylar.

ABD merkezli teknoloji devi Apple son dönemde elektrik otomobil planlarıyla ilgili haberler sıklıkla gündeme geliyor. 2014 yılında proje üzerinde çalışmaya başlayan Apple, yıllar sonra bile adından söz ettiriyor. Apple Car’ın otomobil sektöründeki rakipleri bu konuda şimdiden açıklamalarda bulunmaya başladı.

Apple‘ın otomobili için ortaya çıkan bilgilere göre tamamen elektrikli ve otonom sürüş sistemine sahip olacak. Henüz tasarım yönünden hiçbir detayı bilinmeyen otomobilin 2024 ile 2026 yılları arasında satışa sunulması hakkında söylentiler var. Ancak bu durum, otomobil sektörünün en önemli isimlerinden olan Volkswagen yaptığı açıklamada bu olay bir şet ifade etmiyor gibi duruyor.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Apple’ın otomobil proje hakkında açıklamalara yer verdi. Herbert Diess, Apple Car için korkmuyoruz açıklamasında bulunan. Ayrıca bu işlerin o kadar kolay olmadığını ifade etti.

Herbert Diess, Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung açıklamalarına yer verdi. Diess, yaptığı açıklamada endüstri sektörünün tek bir hamlede değişebilecek yapıda olmadığını, akıllı telefon sektörü gibi tipik teknoloji sektörlerinden çok daha farklı olduğunu ifade etti. Bu sebeple Apple’ın bir gecede otomotiv sektörünü değiştiremeyeceğini ifade etti. Ayrıca CEO Herbert Diess, Apple Car ile ilgili herhangi bir endişesinin olmadığını söyledi.

Volkswagen

Volkswagen: Korkmuyoruz

Alman otomotiv devi Volkswagen, Apple’ın projesi hakkında yapılan haberler pek korkutmuşa benzemiyor. Bu durumu yaptığı açıklamalarla belirtiyor. Helbert Diess, yaptığı iddialı açıklamaların arkasında satış rakamları var. Alman otomobil devi verilere göre 2020 yılında 231 bin 600 adet elektrik motorlu otomobil sattı.

Apple Car için yine de otomotiv sektörü tedbiri elden bırakmamasında fayda var. Apple’ın akıllı telefon pazarına girmesinden önce yapılan açıklamalar, tedbirli olmanın önemini net şekilde gösteriyor. Ayrıca 2006’da Palm CEO’su Ed Colligan, “Apple akıllı telefon pazarına gelip öylece giremez” şeklinde alaycı bir açıklama yapmıştı.

Siz Apple Car hakkında neler düşünüyorsunuz. Lütfen aşağıdaki yorum kısmında belirtiniz.

İlgili Haberler

>>Qualcomm, Nvidia’nın ARM’i satın almasına karşı çıkıyor


CEVAP VER