Android 12 ve MIUI 13 güncellemesini alacak Xiaomi telefonlar

MIUI 13 güncellemesi
Google News Abone Ol

Android 12 ve MIUI 13 güncellemesi alması beklenen, Xiaomi, Redmi ve Poco modelleri açıklandı. İşte tahmin edilen tam liste!

Yakında sunulacak olan Android 12 ve MIUI 13 sürümlerinin sunacağı ilk özellikler ve güncellemeyi destekleyen modeller açıklandı. Bildiğiniz üzere Android 11 ile birlikte, Android kullanıcıları birçok özelliğe kavuştu. Aynı zamanda pil optimizasyon sorunları giderildi. Ve performans anlamında önemli geliştirmeler yapıld­ı. Yakında sunulması beklenen Android 12 Beta sürümü ile beraber kullanıcıların test edeceği özellikler de ortaya çıktı.

Yeni sürüm ile birlikte sızdırılan bir bilgi daha mevcut. İddialara göre A­ndroid 12 sürümünde, uygulama içi veya arayüzdeki temaların değişimi oldukça kolay olacak. Yani durum çubuğunu dahi kolaylıkla renklendirebileceksiniz. Yani kişiselleştirilebil­ir tema, telefon ayarlarında dahi geçerli olaca­­k. Bunun yanı sıra, telefonunuza yeni arka plan eklediğinizde, o arka plana özgü otomatik olarak tema uygulanabilece­k. Örneğin mavi ağırlıklı bir arka plan seçtiğinizde, temanız otomatik olarak mavi olacak.

Android 12 ve MIUI 13 güncellemesi


Bir diğer iddia edilen özellik ise, Wi-Fi paylaşımı olacak. Bu durum iki şekilde paylaşıyor. Bazı kaynaklar, yeni sürüm ile birlikte paylaşılan internet ağını anlık olarak başka bir cihaza farklı isimle paylaşabileceğimizi öngörüyor. Farklı bir iddia ise, kendi mobil verinizi paylaşırken, karekod sayesinde şifrenize erişilebilme kolaylığının sunulacağını söylüyor.

MIUI 13 sürümünün de yakında kullanıcılara sunulması bekleniyo­r. Resmi olmayan bir siteye göre, Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümünün hangi Xiaomi, Redmi ve Poco modelleri,ne geleceği açıkland­ı. İşte tam liste.

Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesi Xiaomi modelleri

 • Xiaomi cihazları :
  • Xiaomi Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10T Lite, Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite.
  • Şüpheli : Xiaomi Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi 9 SE, Mi 9 Lite, Mi 9T, Mi 9T Pro
 • Redmi cihazları :
  • Redmi Note 9 4G, Note 9 5G, Note 9 Pro 5G, Note 9, Note 9S, Note 9 Pro, Note 9 Pro Max, Redmi 9
  • * Şüpheli : Redmi K20 Pro, K20 Pro, Redmi Note 8 Pro
  • * Güncelleme almayacağı düşünülen cihazlar: Redmi Note 8, Note 8T
 • POCO cihazları :
  • POCO F2 Pro, X3, X3 NFC, X2, M3, M2, M2 Pro, C3

İlgili Haberler


CEVAP VER