Volvo Cars’dan yeni premium SUV XC60

Volvo Cars’dan yeni premium SUV XC60

PAYLAŞ

Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, uzun zamandır merakla beklenen ve yeni güvenlik teknolojileriyle dikkati çeken yeni premium SUV modeli XC60’ı Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

Volvo Cars’ın 2017 yılındaki en iddialı modelleri arasında yer alan yeni otomobili, 9 yıl önce piyasaya sunulan ve dünyada yaklaşık 1 milyon adet satışla Avrupa’nın en çok satan orta boy SUV’u ünvanına sahip XC60’ın yerine geçecek. XC60, bugün Volvo’nun toplam küresel satışlarının yüzde 30’unu oluşturuyor.

Yeni konfor ve güvenlik teknolojileri

Tamamen yeni teknolojilerle donatılan Yeni XC60, bugüne kadar üretilmiş en güvenli otomobillerden biri olacak. Volvo Cars’ın yeni dönem teknolojileri arasında yer alan ve çığır açan City Safety sistemine, direksiyon yardım (Steer Assist) özelliği de eklendi. Volvo’nun Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS) şerit değiştirme kaynaklı çarpışma riskini azaltmak için, yeni eklenen güvenlik sistemi Karşı Şeritten Gelen Araçtan Kaçınma ise kafa kafaya çarpışmaları engellemek için direksiyon yardım (Steer Assist) özelliğini kullanıyor.

The new Volvo XC60

Volvo’nun iyi işaretlenmiş yollarda 130 km/h hıza kadar, direksiyon, ivmelenme ve frenleme işlemlerini üstlenebilen, yarı otonom sürüş yardım sistemi Pilot Assist, XC60’da opsiyonel olarak yer alıyor.

Motor Seçenekleri ile Yüksek Performans

Yeni XC60’ın sunduğu motor seçenekleri arasında, en üst seviyede, 407 hp güce sahip, 0-100 kilometreye sadece 5.3 saniyede çıkabilen, Volvo’nun ödüllü T8 Twin Engine benzinli ve elektrikli hibrit motoru bulunuyor.

The new Volvo XC60

XC60 bir yandan da sağlıklı bir kabin için sunuyor. Yeni CleanZone dört bölümlü klima sistemi kirli, zararlı havayı ve parçacıkları dışarıda tutarken içeriye ise taze bir hava veriyor.

Volvo Cars’ın sürücü bilgilendirme, eğlendirme ve bağlantılı hizmetler sistemi Sensus’un kullanılabilirliğini artırmak için grafik yüzleri de güncellendi. 90 serisi otomobillerde olduğu üzere CarPlay ve Android Auto sayesinde akıllı telefon entegrasyonu da araçta yer alıyor.

Türkiye’de Ön Siparişler 3. Çeyrekte Başlıyor

Volvo Cars’ın yeni XC60’ı nisan ortasında İsveç’te Torslanda Fabrikası’nda üretilmeye hazır olacak.

Aracın Türkiye’deki ön satışları 2017’nin 3 çeyreğinde başlayacak. İlk teslimatlar ise yine 2017’nin 4. çeyrek başı itibariyle gerçekleştirilecek. Volvo Car Turkey’in 2017 hedefleri arasında Yeni XC60’ı ortalama 400 adet satmak bulunuyor. Yeni XC60’ın satış fiyatı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Sony dünyanın en hızlı SD kartı piyasaya sürdü


CEVAP VER