Wasp Network Netflix’de Yayına Girdi. Siyasal İkiliklere Farklı Bir Bakış Açısı

Wasp Network Netflix’de Yayına Girdi. Siyasal İkiliklere Farklı Bir Bakış Açısı

Google News Abone Ol

Geçen yıl Toronto Uluslararası Film Festivali’nde (TIFF) Kuzey Amerika “ Wasp Network ” prömiyerinden önce yönetmen Olivier Assayas filmi izleyicilere tanıttı. “Umarım beğenirsiniz” dedi. Ardından ifadesini derhal geri çekti. “Aslında, bunun zevk alınacak bir film olduğundan emin değilim” diyerek sözlerine devam etti. 

Wasp Network filmi hakkında bunları söylese söylese Assayas söylerdi. Yönetmenin bu söylemi filmin eğlenceli olmayan bir yaklaşımla sunulduğunun bir göstergesi. Assayas film hakkında “Bu bir casus gerilim filmi değil, modern tarihin bir filmi” diyor. Fakat Assayas ne derse desin, birçok insan “Wasp Network” ü bir casus gerilim filmi olarak görüyor. Ve bu değerlendirme listesi altında değerlendirildiğinde, film tuhaf görünebilir. 

Filmin anlatısı, en sade bir şekilde oynanan tuhaf bir olayla tetikleniyor. René Gonzalez bir sabah Küba’da uyanır, karısını ve kızını öper, işe gider ve sonra bir uçak çalar ve Amerika’ya uçar. En sıradan şekilde sunulan senaryo Assayas’ın geleneksel hikaye anlatımı fikrine kasıtlı olarak gerilim birikimini sunuyor ve izleyicide merak uyandırıyor.

Wasp Network milliyetçilik ya da casusluk fikrine benzeyen hiçbir şey sunmuyor ya da vermemeyi tercih etmiyor

Bunun yerine film boyunca gruptaki kilit oyuncuların hikayelerini anlatıyor. Tabii ki Assayas’ın bundan öncesi suç konulu gerilim filmi “Carlos” birçok kişinin aklına gelebilir. Bu destansı filmin ardından Wasp Network küçük bütçeli bir film olarak karşımıza çıkıyor. 

Filmin anlatısı, en sade bir şekilde oynanan tuhaf bir olayla tetikleniyor. René Gonzalez bir sabah Küba’da uyanır, karısını ve kızını öper, işe gider ve sonra bir uçak çalar ve Amerika’ya uçar. En sıradan şekilde sunulan senaryo Assayas’ın geleneksel hikaye anlatımı fikrine kasıtlı olarak gerilim birikimini sunuyor ve izleyicide merak uyandırıyor.  Hikaye , 1990’lı yıllarda Miami’de yaşayan ve adadaki terörist saldırılardan sorumlu Küba-Amerikan örgütlerine sızmakla suçlanan Castro yanlısı bir casus halkası olan grupla ligli. Wasp Network

“Hainlerin karısı olmak kolay bir iş değildir.” Sloganı ile Netflix Türkiye‘de yayına giren film ilk gün günün en çok izlenen 10 yapımı arasına girmeyi başardı.

İlk olarak geçen yıl Venedik Film Festivali’nde gösterime giren Wasp Network kadrosunda Edgar Ramírez, Penélope Cruz, Gael García Bernal, Wagner Moura, Ana de Armas, Leonardo Sbaraglia ve Julian Flynn gibi birçok ünlü bulunuyor. Wasp Network için yorumlar olumlu değil, ancak filmi izlemenizi engellemesine izin vermeyin! Şimdilik film IMDb’de  10 üzerinden 5.5 derecesine sahip. 

Filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Netflix yeni dizisi Cursed için fragman yayınladı

>> Türkiye Netflix Abone Sayısı Ne Kadar?

>> Snowpiercer Hayranları Netflix’e Tepkili! Bakalım Netflix Ne Cevap Verecek?


CEVAP VER