Türkiye Netflix Abone Sayısı Ne Kadar?

Türkiye Netflix Abone Sayısı Ne Kadar?

Google News Abone Ol

Türkiye Netflix Abone sayısı konusundaki tartışmalar sürüyor. Bir tarafta CompariTech diğer tarafta Netflix. Bakın ortada dolaşan söylentiler nasıl?

Türkiye Netflix Abone Sayısı CompariTech tarafından yayınlanan raporda 2019 sonunda 1.5 milyondu ve 2020’nin ilk çeyreğinde bu rakam 1.7 milyona çıkmış durumda. CompariTech bu rakamı Router’ın yayınladığı bir habere dayandırıyor. Tabii ki bir de genel abone sayıları var. Barron’s tarafından yazılan haberde, Netflix’in ilk çeyrekte 7 milyonluk tahmininin iki katından fazla 15.77 milyon net yeni abone kazanımı yaşadığı söyleniyor. Netflix’in mevcut çeyrek için tahmini ise 7,5 milyon net yeni abone. Muhtemelen bu sayı yakında revize edilerek artırılacak.

Türkiye’de Netflix Abone Gelirleri Ne Kadar? 

CompariTech tarafından yayınlanan raporda gelirler de gösteriliyor. Türkiye’den 53 milyon dolar civarında bir gelir elde eden Netflix’in ikinci çeyrek sonunda ülkemizde 1.9 milyondan fazla aboneye sahip olması beklendiği söyleniyor.

SunTrust Robinson Humphrey analisti Matthew Thornton ise, salı sabahı yayınladığı araştırma notunda Netflix abone sayısında (kâğıt: NFLX) ilk çeyrek için 7.7 milyon konsensüs öncesinde 9 milyon ila 12 milyon arasında net ek izlediğini söylüyor. Thornton, tahminlerinin Google’daki “Netflix’i iptal et” terimini ve Sensor Tower’dan uygulama indirme verilerini ve diğer veri aramalarındaki yavaşlamaya dayandığını yazıyor. Hali hazırda Netflix’in popüler içerikleri La Casa De Papel, Extraction, Jeffrey Epstein: Filthy Rich, The Last Dance, 13 Reasons Why, Outer Banks, Space Force ve Dead To Me sayesinde abone kazandığını sözlerine ekliyor. Netflix Abone

Thornton, Eylül ayında sona eren bu çeyrek için de mevcut konsensüsün değişeceğini öngörüyor. Çünkü yeni bir Stranger Things sezonu geliyor ve Netflix Abone Sayısı yine artacak gibi.

Netflix abone sayısı haberleri gündeme oturunca konuya ilişkin bir açıklama da Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş’tan geldi.

Medyakoridoru’na konuşan Savaş, konuyla ilgili “Kamuoyunun yalnızca Netflix tarafından yapılan resmi açıklamaları dikkate almasını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı. Savaş ayrıca, paylaşılan rakamların gerçeği yansıtmadığına vurgu yaptı ve rakamların önümüzdeki günlerde bizzat Netflix tarafından açıklanacağını ifade etti.

İlgili Haberler

>> İşte Geçtiğimiz Hafta Sonunda Türkiye’de Netflix En Çok İzlenen Yapımlar

>> Snowpiercer Hayranları Netflix’e Tepkili! Bakalım Netflix Ne Cevap Verecek?

>> Dark Sezon 3 Çok Yakın Tarihte Netflix’de Yayınlanacak. İşte O Tarih!


CEVAP VER