WatchGuard Cloud’a WiFi yönetimi eklendi! Bakın sonuçlar nasıl?

WatchGuard Technologies geliştirdiği yeni teknoloji ile WiFi yönetimi sayesinde WatchGuard Cloud’da Wi-Fi’yi ve yeni bir Wi-Fi 6 etkin erişim noktası (AP) serisini kullanıcılarla bir araya getiriyor.

Wi-Fi 6 erişim noktaları kolay WiFi yönetim özellikleri ile  kablosuz ve IoT ağ cihazları arasında gelişmiş bağlantı ile hızlı ve kolaylaştırılmış bir Wi-Fi deneyimi sunuyor.

WatchGuard Technologies; WatchGuard Cloud’da Wi-Fi’yi ve yeni bir Wi-Fi 6 özellikli erişim noktası (AP) serisini duyurdu. Kolay WiFi yönetimi ile WatchGuard Cloud’a Wi-Fi eklenmesi, tüm WatchGuard ürünlerinin platformlar arası entegrasyonunu ve merkezi yönetimini sağlayarak iş ortaklarının WatchGuard’ın ürün ve hizmetlerini nasıl satın aldıklarını, dağıttıklarını ve yönettiklerini önemli ölçüde kolaylaştırırken, yeni AP’ler müşterilere gelişmiş bağlantı, performans ve sınıfının en iyi güvenliğini sağlıyor.WiFi Yönetimi

WatchGuard Cloud’daki Wi-Fi ve Yeni AP’ler, WiFi yönetim  Süreçlerini Kolaylaştırıyor

WatchGuard’ın yeni AP’leri, geleceğe yönelik dağıtımlar için yeni nesil teknoloji sağlıyor. AP130, AP330 ve AP430CR’nin piyasaya sürülmesi, Wi-Fi 6 özellikli cihazların kullanılabilirliği artmaya devam ederken geliyor. WPA3 desteği, en yüksek düzeyde şifreleme ve son teknoloji sunan Wi-Fi 6 ile bu yeni AP’ler, en güvenli Wi-Fi yapılandırmasını arayan küçük ve orta ölçekli şirketler ya da dağıtılmış kurumsal müşteriler için mükemmel bir çözüm haline geliyor.

WatchGuard Cloud’daki WiFi Yönetimi Temel Özellikleri

Ağ güvenliği ve zekası, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), gelişmiş uç nokta koruması ve güvenli Wi-Fi alanlarında dünya lideri olan WatchGuard Technologies; WatchGuard Cloud’daki Wi-Fi’nin temel özelliklerini sıralıyor.

1.Birden fazla uygulamaya sahip tek bir platformdur. Tek bir gerçek bulut platformu, müşteriler için birden fazla hizmeti yönetmenin karmaşıklığını azaltıyor. Bu özellik, basitleştirilmiş yönetimi, fiziksel veya sanal altyapıyı ortadan kaldırmayı, hızlı bir şekilde devreye almayı, bakımı kolaylaştırmayı ve daha fazlasını içeriyor.

 1. Çok katmanlı ve çok kiracılı yetenekler sunar. Her müşteri için Wi-Fi bağlantısını ve performansını tek bir arayüzle tek bir platformdan yönetmeyi, yapılandırmayı ve raporlamayı sağlıyor. Yinelenen gelir modelleri oluşturmanıza, esnek ödeme seçeneklerinin değerini ölçmenize ve WatchGuard FlexPay programlarından tamamlayıcı modeller seçmenize yardımcı oluyor.
 2. Raporlamayı ve görünürlüğü kolaylaştırır. Sinyal gücü kapsamı, kablosuz istemci bant genişliği tüketimi, erişim noktası kullanımı ve istemci dağıtımı gibi önemli bilgilere ilişkin eksiksiz iç görü ve raporlar sağlıyor.
 3. Ağ oluşturmayı ve sorunları gidermeyi sağlar. Arızaları, anormallikleri ve diğer bağlantı sorunlarını tespit etmenize yardımcı oluyor.
 4. Güvenliği artırır. Kurumsal düzeyde Wi-Fi güvenlik standartları, WPA3 şifreleme, korumalı yönetim standardı, RADIUS kimlik doğrulaması, güvenli VPN ayarları ve daha fazlasını sunuyor.
 5. Captive Portal. Özelleştirilebilir Captive Portal aracılığı ile, konuk cihazların şirketinizin güvenlik ve kullanım politikalarını kabul etmeden ağa bağlanmalarına engel olur.
 6. 7. Ek entegrasyonlar bulundurur. WatchGuard’ın eksiksiz ürün portföyüyle daha iyi ve daha hızlı entegrasyonlar içerir. Üçüncü taraf yönetim platformlarıyla entegrasyon sağlayan WatchGuard Cloud aracılığıyla lisans durumu, sona erme tarihleri ve envanter gibi müşteri verileri için API kullanılabilirliği sunuyor.

WatchGuard AP130, AP330 ve AP430CR’nin Temel Özellikleri

WatchGuard AP130, AP330 ve AP430CR’nin temel özellikleri arasında 2 önemli nokta bulunuyor.

 1. En güncel Wi-Fi güvenlik standartlarını sunar. WatchGuard’ın tüm Wi-Fi 6 erişim noktalarında WPA3 şifrelemesi bulunuyor.
 2. Yeni nesil Wi-Fi 6 teknolojisini sağlar. Kablosuz ağ trafiğindeki yoğunluğu azaltırken hızı, performansı ve bağlantıyı artırıyor. Kurumsal veya uzak ağ kullanıcıları için daha güvenli bir Wi-Fi deneyimi sağlıyor. Sıfır dokunuşlu dağıtım ve geriye dönük uyumluluk ile yükseltmeleri kolaylaştırmaya olanak tanıyor.

  SWP Teknoloji Direktörü Luis Gimenez
  SWP Teknoloji Direktörü Luis Gimenez

WatchGuard Cloud’daki Wi-Fi ve Yeni AP’ler, Oyunun Kurallarını Değiştiriyor”

“Güvenlik söz konusu olduğunda müşterilerimiz sorunsuz bir deneyim istiyor. Güvenli Wi-Fi’yi katmanlarken ve ölçeklendirmeye çalışırken bunu sağlamak zor olabilir ve bu durum, müşterilerimiz uzaktan çalışmaya güvenmeye başladıkça daha da karmaşık hale geldi. WatchGuard Cloud’a Wi-Fi’nin eklenmesi ve yeni Wi-Fi 6 AP’ler, müşterilerimiz ve bizim için oyunun kurallarını değiştiriyor.” ifadelerinde bulunan SWP Teknoloji Direktörü Luis Gimenez, “Artık yalnızca tüm müşteri ihtiyaçlarımızı karşılamakla kalmayan, aynı zamanda merkezi bir panodan her şeyi dağıtmamıza ve yönetmemize olanak tanıyan birleşik güvenlik platformumuz var. Bu sadece modelimizi kolaylaştırmakla kalmıyor, müşterilerimize daha iyi güvenlik ve hizmet sunmamıza yardımcı oluyor.” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler

>> Özel Röportaj WatchGuard Yusuf Evmez: Ağ güvenliği konusunda kurumlara tavsiyeler