WhatsApp Mesajların Silinmesi Konusunda Devrim Gibi Bir Çalışma Yapıyor

WhatsApp iPhone Güncellemesi

WhatsApp mesajların silinmesi ile ilgili son derece önemli bir karara imza attı. Özellikle gönderdiği mesajdan pişman olup onu silmek isteyenler bu işten en fazla avantajlı çıkacak olanlar. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp birçok güncellemeye imza atıyor. Bu güncellemelerin özellikle Facebook şirketinin kendisini affettirme çabası olduğunu söyleyebiliriz. WhatsApp Android Beta sürümü ile ilgili yapılan bir çalışma sonucunda önemli bir özelliğin geleceği görüldü.

Normal şartlarda WhatsApp kullanıcıları en fazla 68 dakika öncesinde gönderilen mesajları silebiliyordu. Ancak burada da önemli bir şart vardı. karşı tarafın gönderdiğiniz mesajı görmemesi gerekiyordu. Yeni gelen bir Beta güncellemesi ile birlikte Android tarafında önemli bir gelişme yaşandı.

WhatsApp mesajların silinmesi özelliği 3 aya kadar artırıldı

Mesajların herkesten silinebilme özelliği bundan sonra süre bakımından daha kapsamlı bir şekilde kullanılabilecek. 1 saat 8 dakika ve 16 saniye olan kısıtlama güncellendi ve böylece 3 aya kadar uzatıldı. Bundan yaklaşık olarak 3 ay kadar önce gönderilen mesajları silmek mümkün olacak.

WhatsApp mesajların silinmesi

Her ne kadar bu gelişme olumlu olsa bile yine de önemli bir detaya dikkat çekmek gerekiyor. Facebook burada süre bakımından sınır koysa bile başka bir detayı değiştirmedi. Yani bu mesajın silinmesi için karşı tarafın görmemesi gerekiyor. Görüldü olarak kalan mesajlar silinemeyecek.

Yeni güncelleme sadece Android platformunda görüldü

Tersine mühendislik uygulanarak görülen Android kodlarında güncelleme kendisini hemen belli ediyor. Fakat iOS platformu için henüz böyle bir tespit yapılamadı. Şimdilik sadece Android platformunda bunun görüldüğünü söyleyebiliriz.

Facebook genellikle Android işletim sistemi için yaptığı yenilikleri iOS platformunda da kullanıyor. Bu nedenle kısa bir süre içerisinde her iki platforma yayılması mümkün. Fakat şirket böyle bir özelliği kullanmaktan vazgeçebilir. Peki siz WhatsApp ile ilgili gelecek olan bu yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Katmanlı Güvenlik Sistemini Kullanacak: Yeni Önlemler Alınıyor

>> Sevgiliniz WhatsApp’ta Kiminle Konuşuyor Öğrenmek Kolay Mıdır?