Xiaomi’den Rekor Satış: 5 Dakikada Tükendi!

xiaomi Rekor Satış

Xiaomi’nin yakın zamanda piyasaya sürüdüğü Redmi K60 modeli rekor satış ile gündemde. İşte dakikalar içerisinde tükenen o model!

Redmi K serisinin, yıllardır tercih edilen akıllı telefon modelleri arasında yer aldığını biliyoruz. Söz konusu modelleri hem o dönemin en güçlü işlemcisini kullanırken, hem de piyasadaki rakiplerine göre daha uygun fiyattan satılıyor. Henüz ülkemizde satışı olmayan serinin, geçtiğimiz aylarda ülkemize de geleceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Ne yazık ki Xiaomi, K50 serisini ülkemizde satışa sunmadı. Her ne kadar bazı alışveriş sitelerinde K50 serisine ait modeller satılsa da, bu modellerin resmî olarak satılmadığını, bu yüzden servis tarafında sıkıntılar yaşandığını belirtelim.

Sonunda yakın zamanda Redmi K60 serisi satışa sunuldu. İlk 5 dakikada 300.000 adet satılan modelin, en çok ilgi gören Redmi cihazı olduğunu belirtelim. Ayrıca söz konusu cihazın ülkemize de giriş yapması bekleniyor. İşte tüm detaylar. 

Xiaomi’den Rekor Satış: 5 Dakikada Tükendi!

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Çin’de piyasaya sürdüğü Redmi K60 modeli, kısa sürede bir hayli ilgi gördü. Çin sosyal medya platformu Weibo’da Redmi’nin resmi hesabı, yeni modelin 5 dakikada 300.000 adet sattığını açıkladı. Yeni modelin öne çıkan birçok özelliği olsa da en çok öne çıkan özelliğinin, serinin Pro modelinin Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelmesiydi.

xiaomi Rekor Satış

Redmi K50 serisinin Ultra modeli geçtiğimiz Ağustos ayında Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile tanıtılmıştı. K50 serisin de benzer bir satış verisi ile karşımıza çıktığını belirtelim. K50 serisinin verilerine baktığımızda, yine ilk 5 dakikada 330.000 adet sattığını görüyoruz. Genel olarak değerlendirdiğimizde %10’luk bir düşüş söz konusu olsa da yine de K60 serisinin de ilgi odağı haline gelen akıllı telefon serilerinden biri olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Yakın zamanda Çin’de tanıtılan rekor satış ile karşımıza çıkan K60 modeli de Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi ile sunuldu. Serinin baz modeli olarak tanıtılacak olan K60 modelinde dahi söz konusu işlemcinin yer alması, performans odaklı bir serinin karşımıza çıktığını gösteriyor. Redmi K60 2K ekran ile geliyor. Bununla beraber K60 modelinde 67W hızlı şarj ve 30W kablosuz şarjın yer alıyor. Cihazın pil kapasitesinin ise 5.500 mAh olduğunu belirtelim.

İlgili Haberler

>> Redmi 12C Uygun Fiyatıyla Piyasaya Sürüldü: Yakında Türkiye’de!