WhatsApp alışveriş dönemini resmen başlattı


Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp alışveriş dönemini bugün sunduğu güncelleme ile dünya çapında resmen başlattı. İşte detaylar.

.

Facebook’un bünyesinde yer alan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp,son birkaç aydır alışveriş deneyimini iyileştirmek için sürekli olarak özellikler eklemeye başlamıştı. Katalogları görüntüleyebilme özelliği ile doğrudan bir işletmeyle alışveriş yapmayı kolaylaştırmayı hedefleyen WhatsApp, müşterilerin bir sepete ürün eklemesine, ödeme yapmasına ve tüm WhatsApp içinden kontrol etmesine olanak tanıyan bir Alışveriş düğmesini bugün ekledi. WhatsApp alışveriş butonu sayesinde mesajlaşırken ürün satın almak kolaylaşacak.

WhatsApp’ın yeni özelliği çok konuşulacak

Yeni alışveriş düğmesi, işletmenin sohbet ekranındaki sesli arama simgesinin yerini alacak ve tıklandığında, müşterilere işletmede bulunan ürünlerin bir kataloğu gösterilecek. Müşteriler, sohbetin içinden herhangi bir ürünle ilgili sorularını kolayca sorabilir, bir sepete ürün ekleyebilir ve işlemi bitirip ürünü satın almak için ödeme yapabilir.

WhatsApp yaptığı açıklamada; Kullanıcıların bir işletmenin kataloğunu keşfetmesini kolaylaştırmak ve böylece hangi ürün veya hizmetleri sunduğunu bilmelerini sağlamak için WhatsApp’ta yeni bir alışveriş düğmesi kullanıma sunuyoruz. Önceden, insanların işletmenin bir kataloğu olup olmadığını görmek için işletmenin profiline tıklaması gerekiyordu. Artık bir kişi vitrin simgesine benzeyen alışveriş düğmesini gördüğünde, işletmenin bir kataloğu olduğunu anlayabiliyor. Böylece ürünlere göz atabilir ve tek bir dokunuşla gördüğü bir ürün hakkında sohbet başlatabilir. Bu, işletmelerin satışlarını artırmaya yardımcı olabilecek ürünlerini keşfetmelerini kolaylaştıracaktır.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp alışveriş

WhatsApp for Business lisansı olan işletmelerin faydalanabileceği bu özellik hem Android hem de iOS cephesinde kullanıma sunuldu. Dünya çapında kullanıma hazır hale getirilmeye çalışan alışveriş düğmesi sayesinde, işletmeler artık WhatsApp üzerinden satış gerçekleştirebilecek. Ancak şimdilik işletmelerden bir komisyon alınıp alınmayacağı bilinmiyor. Muhtemelen Facebook, uzun bir süre bu özelliğin yaygınlaşması için işletmelerin yanında olacak ve komisyon almayacaktır.

Şimdilik bu özelliğin Türkiye’de kullanıma sunulup sunulmadığı bilinmiyor. Ancak Türkiye’deki faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Facebook’un bu yeni özelliği çok yakında Türkiye’deki işletmelere de sunacağını düşünüyoruz. Bakalım WhatsApp’ın bir sonraki yeniliği ne olacak?

İlgili Haberler

>> Facebook Karanlık Mod Nasıl açılır?

>> Facebook Çalışanlarının Aldığı Maaşlar Ortaya Çıktı: Rakamlar Dudak Uçuklatıyor!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here