WhatsApp, Artık WhatsApp’ta! Peki Bu Ne Demek? İşte Yeni Özellik

WhatsApp Beta

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından bir tanesi ve kısa aralıklarla gelen yeni güncellemeleri sayesinde daha kullanışlı bir yapıya bürünme amacında. Bu bağlamda, platforma yakın zamanda yeni özellikler eklendi. İşte detaylar.

Artık WhatsApp’ta WhatsApp ile mesajlaşabileceğiz! Farkındayız, biraz ilginç bir cümle oldu. İsterseniz hemen açıklayalım.

Şirket, kısa bir süre önce rastgele bazı kullanıcılara yeni bir özelliği sundu. Bu özellik sayesinde, artık WhatsApp’tan mesajlar alabileceğiz.

WhatsApp, Artık WhatsApp'ta! Peki Bu Ne Demek? İşte Yeni Özellik

Peki amaç ne?

Amaç, platformun yeni hazırladığı özellikler ve yapılan güncellemeler hakkında buradan direkt olarak kullanıcıları haberdar edebilmek.

Eğer WhatsApp kullanıyorsanız, hemen kullanıcı listenize bakmalısınız. Bu özellik, size de gelmiş olabilir. Eğer gelmemişse endişe etmeyin. Yakın zamanda genel kapsamda yayınlanması bekleniyor.

Kısa süre önce WhatsApp anket özelliği için de yeni bir güncelleme yayınlanmıştı

Bildiğiniz gibi bu platformda ister bir tanıdığınızla bire bir, isterseniz de koca bir grupta karma sohbetler gerçekleştirebiliyorsunuz. Platform, size anket yapma imkânını da sunuyor. Burada istenen bir özellik ise, birden fazla seçeneği değil de sadece bir tane seçeneği işaretleyebilmekti. Nihayet bunun için de bir güncelleme yayınlandı.

Aşağıdaki görselden de fark edebileceğiniz üzere, artık hazırladığınız anketlerde cevap şıkkı olarak sadece “1 tane” seçeneğin işaretlenmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp, Artık WhatsApp'ta! Peki Bu Ne Demek? İşte Yeni Özellik

WhatsApp’ta kendinize mesaj gönderin…

1. Önce WhatsApp uygulamanızı açın.
2. Yeni mesaj gönder simgesine tıklayın.
3. Karşınıza “Kişi seç” ekranı gelecek. Burada, “WhatsApp’taki kişiler” başlığının hemen altında, “Kendinize mesaj gönderin” ibaresini göreceksiniz. Buraya dokunun.
4. Evet, şimdi WhatsApp’ta kendinize mesaj gönderin. Karşınıza gelen mesaj ekranına istediğinizi yazabilir, link ekleyebilir ya da medya dosyaları ekleyip “Gönder” diyebilirsiniz. Bu özelliği, “Kullanışlı bir not defteri” olarak da düşünebilirsiniz.

whatsapp'ta kendinize mesaj gönderin
WhatsApp’ta Kendinize Mesaj Gönderin. Adım Adım Gösteriyoruz

Ek olarak, benzer gizlilik özelliklerinin diğer pek çok popüler sosyal medya uygulamasında da olduğunu hatırlatalım. Sonuçta internet ortamındayız, değil mi? Bir kişinin görmesi gereken detayları başkalarının yanlışlıkla bile olsa görmemesi gerekir.

WhatsApp’ta tek kullanımlık, 1 gösterimlik fotoğraf ve video nasıl paylaşılır?

WhatsApp'ta 1 Kere Görünüp Kaybolan Mesaj Sistemi

1. Önce WhatsApp’ta mesajlaşmak istediğiniz kişiyi seçin ve mesaj penceresini açın.

2. Telefon ya da tabletinizdeki fotoğraf ve video galerisine giderek paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçin.

3. Ekranın sağ alt köşesinde “1” ibaresini göreceksiniz. Üzerine tıklarsanız, “Bir kez göster” özelliği aktif olacaktır.

4. Fotoğraf ya da videoyu karşı tarafa gönderin. Evet, hepsi bu kadar.

Bu özellik, genellikle flört aşamasındaki çiftler için işe yarar deneyimler sunabilir. Keyifli sohbetler tabii ki güzel, ama bir yandan da güvenmek ve güvenlik önemli. İşte böylelikle platform, bulunduğunuz ortamdaki güvenlik düzeyini biraz daha yukarıya çekmiş oluyor.

İlgili Haberler

>> Dikkat! Diablo 4 Oynarken Ekran Kartınız Bozulabilir! Peki Sorun Ne?